Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Négy évszakos pálya?

Négy évszakos pálya?

Figyelt kérdés

Saját részre szeretnék befektetni egy négy évszakos pályába. Jelenleg lovardában egy 20x40 es fedeles szolgál a lovaglás helyszínéül, kinti pálya nincs..

Saját részre fedelest nem szeretnék építeni 3 lóhoz, elég pazarlásnak találom, illetve nem szeretem az egész évet bent tölteni.

Kérdésem a következő lenne:


Melyik típusú 4 évszakos pálya a legmegfelelőbb? Melyik éri meg a legjobban ár-érték arányban?


2 lehetőségen gondolkozom, az egyik egy 40x40m-es a másik egy 30x50m-es kialakítás. Szerintetek melyiki lenne az ideálisabb?


Árban kb egy akkora pálya mennyibe kerül?


2016. márc. 2. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére már több olyan cég is van, ami pályaépítéssel foglalkozik, én valamennyitől kérnék be árajánlatot.

Szerintem millió közeli összegre számíts.

2016. márc. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem négy évszakos pálya egyik lovardában egy millió volt, és annak az alján kő van, rajta (geotextiles)homok. Ennek fényében gondolkozz, én három lóhoz megfontolnám a dolgot, nem is kicsit.


A díjlovas négyszög egyébként 20×40m iletve 20×60m, ugróhoz én talán a 40×40-eset választanám inkább. Pontos árban, kialakításban én több cégtől is kérnék árajánlatot, és az alapján mérlegelnék, ki mennyit mond, és ezér cserébe mit ajánl. Ha van valamilyen referenciája, az mindenképpen pozitívum, ha elérhető távolságban van, menj el, nézd meg, kérdezd meg a helyieket, milyen!

2016. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én legutóbb úgy hallottam hogy kb. 40x60m-t négy évszakosra csinálni több mint 10 millió. Ráadásul az is számít hogy eredetileg milyen a talaj (agyag/tőzeg...van-e benne gyökérzet).
2016. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
huh az szép. Mondjuk nekem elég lenne bőven a 40x40, úgyis egyedül edzenék rajta :D én olyan 2-3 millió körül szánnék rá, 2-3 féle adalékanyagos meg vízelvezetéses pályarendszert is láttam, vannak olcsóbbak is, hát még eldől melyik lesz az igazi :)
2016. márc. 5. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:

A homok + geotextil szerintem nem számít négyévszakosnak, akármilyen jó is az elvezetése, megfagy, szerintem, akármit is kevernek hozzá. De lehet hogy rosszul gondolom, mert vannak különböző fagyásgátló anyagok, porok, amik ezt talán(?) megakadályozzák. Annyira nem vágom a témát, de amit eddig láttam négyévszakost, főleg külföldi pályákat, azoknak meg nem mondom miből, de valamilyen sötét színű törmelékes anyagból volt a taposórétege.


Kérdező, szerintem ha csináltatsz egy ilyen pályát, engedj rá másokat is, én mondjuk simán fizetnék érte pályahasználatot, ha lenne a környéken. :D

2016. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondtam, hogy az nem az, de egy millát felevett simán, és nem a legideálisabb alapra készült ráadásul. Vízelvezetéssel, stb-stb ez még drágább. Márpedig vízelvezetés nélkül nincs négy évszakos, mivel a víz mindenféle por, homok, stb között megfagy, fagymentes csak víz nélkül lehetséges.
2016. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenképpen vízelvezetéses rendszert szeretnék 😊
2016. márc. 9. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!