Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fontos abrakolni?

Fontos abrakolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 hónapja haza hoztam a lovam a lovardából, ott az volt a rendszer hogy napközben karám, este volt csak evészet (széna / abrak) Azért hoztam haza mert nekem nem nagyon tetszett ez a rendszer....


Most hogy itthon van egész nap van előtte széna, abrakot én nem etetek most vele nem dolgozik sokat. lucernát szokott kapni egy villányit és ennyi.



Nektek mi a véleményetek? Ki van ellen ill melette az abrakolásnak? Nekem egyszer egy lovas ember azt mondta ha a ló nem végez akkora fizikai munkát akkor jó minőségű széna kis lucerna elég.


2016. márc. 4. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok az abrakolás ellen, de ha nincs rá szüksége (nem kezd el fogyni, illetve munkában nem azzal vagy elfoglalva, hogy előrefele tuszkold), akkor nem kell neki adni. Ha fogy vagy lustul-lassul, akkor lassan érdemes adagolni, aztán majd megtalálod, hogy hol van a középút.
2016. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lófüggő.

Alapvetően amelyik ló elegendő energiát nyer (hasznosít) a szénából ahhoz, hogy a súlyát tartsa, vagy szükség szerint növelje x mennyiségű munka mellett, és emellett az izomzata is kellő mértékben kialakult/fejlődik, azt nem szükséges abrakolni.

Amelyik ló a szénából nem tudja fedezni az energiaszükségletét, azt szükséges. Szóval erre nincs szabály, értő szemmel rá kell nézni a lóra és az megmondja a választ.


Az én lovam most téli pihenőn van, ad libitum előtte a széna és emellé még etetek 2*3 fángli abrakot, mert ő igényli, habár elsősorban nem az abraktól hízik.

2016. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Abrak ha nem dolgozik akkor elhanyagolható. Munka mennyiségétől függ ,széna viszont igen,mindig kell legyen előtte.
2016. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem dolgozik, nem kell, de figyeld a súlyát, izomzatát, ert a ló megmondja, hogy mégis szüksége van-e rá, vagy sem.

Másik, hogy ha esetleg nincs neki nyalósó, azt vegyél, hálás lesz érte.

2016. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!