Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovaglás sport?

Szerintetek a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

En lovaglok mar vagy tiz eve es versenyeken is szoktam indulni de nem vallom hogy a lovaglas sport...van amikor annak szamit ha egy-egy nehezebb lovaglasu lovon ul az ember de igy osszessegeben nem neveznem sportnak

Belso combon kivul semmilyen izom munkat nem igenyel...en inkabb egy jo hobbinak neveznem vagy idotoltesnek de nem sportnak

Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) de a lovaglas ha csak lepsz vagy ugetsz korbe korbe akkor en azt nem neveznem sportnak


Es sok lany azt hiszi hogy na majd ettol lesz olyan bomba alakja es hat ra kell hogy csodalkozzanak hogy azert a lovaglastol alak az nem lesz...

Ti mit gondoltok?

Tudom hogy jonni fognak a kommentek hogy szemet vagy meg stb... De azert kivancsi lennek masok velemenyere is



2016. márc. 4. 17:42
 171/176 anonim ***** válasza:
21%

Az állatvédelem/állati jogok, úgy jön ide, hogy minden állatokkal kapcsolatos dologra kiterjed, nem lehet elválasztani. Ezt szerintem nem kell magyarázni. Minden egyes állattartó, vagy állatokkal foglalkozó ember kezében van az állat sorsa, legyen az lovas oktató, vagy cirkuszidomár, de akár állatorvos, kutyakozmetikus, az állatvédelemnek, állati jogoknak mindenhol jelen kell lennie. Minden állatnak vannak érzései, van amelyik állat ezt jobban ki tudja fejezni, én a lovak szemében pontosan azt láttam, amit leírtam. Az állati jogok, állatvédelem, egyre inkább teret nyer magának, egy megállíthatatlan folyamat, hogy egyre szélesebb spektrumban és egyre szigorúbb törvényekkel lépnek fel az állatok jogaiért, főleg a fejlett országokban, de máshol is. Ami egyik nap természetes, a másik nap törvény tilthatja. Például Luxemburg nagyot mert lépni, amikor 30 év után olyan törvénymódosításokat hajtott végre, ami egy elég erős érvágás a tejiparnak, ugyanis törvényben határozták meg, hogy tilos gazdasági célból bizonyos állatokat fiatalon megölni (mint például a borjak megölése a tejiparban, hogy ne igya meg a tejet), de ezenkívül betiltották a vadállatok cirkuszi szerepeltetését, tilos lett állatokat kizárólag haszonszerzés céljából tartani a szőréért, bőréért, tolláért, gyapjújáért, de azt is törvényben határozták meg, hogy ha egy állampolgár bármilyen formában szenvedni lát egy állatot, kötelessége segíteni rajta. Ez csak néhány példa, de szerintem elég jelentőségteljes. Az állatvédők folyamatosan harcolnak, egyre nagyobb és nagyobb ketrecekért, és miegymásért, a végső cél pedig még nagyon messze van. De egyre több állatvédő, és állatjogi szervezet van, a témára visszatérve, hogy válaszoljak neked, a lovaglás ellenzése is egyre szélesebb kört vesz, ahogy pl. a kérdező is rádöbbent, hogy valami nem stimmel vele, sokan mások is ezt vallják, és hidd el, hogy nem minden a tradíció.

Szóval sport, vagy nem sport, a lovaglás állathasználat, és ma a világban az állathasználat ellenes mozgalom a leggyorsabban növekvő mozgalom, az USA-ban az elmúlt 3 évben 600%-os növekedést ért el, és ez a szemléletváltás a fiatalok körében nagyon gyors ütemben zajlik. Szóval a kérdező "világnézete", ahogy írtad, nem egyedi eset, hanem ez a jövő.

2018. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/176 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj nem olvastam végig a válaszod, de nyilvánvalóan nem érted a lényeget. Azt magyarázd el kérlek, hogy a lovaglás miért nem sport!

Arról nyilván nem tudlak meggyőzni miért nem állatkínzás, így ebbe bele sem mennék. A kérdés nem ez volt!


Ha vitatkozni akarsz az állatvédelmi részéről azt tegyük magánba, de a kérdés nem erről szól.

2018. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/176 anonim ***** válasza:
29%
Nem vitatkozni akarok, a 170es hozzászólás egyik mondatára válaszoltam. Amúgy SZERINTEM annyira sport mint az autóvezetés, vagy a sakk, golf - azaz semennyire. Attól, hogy valamiből lehet versenyt csinálni, még AZ ÉN SZEMEMBEN az még nem lesz sport. Ennyi erővel egy matekverseny is lehetne az. Amit a kérdésben felvázolt a kérdező, teljesen igaza van, én is a körbe-körbe ügetést láttam, semmilyen erőfeszítést nem igényelt, ennyi erővel a körbe-körbe autókázás is sport lehetne, vagy a városi autóvezetés. A kérdező felvázolta a lovaglás több formáját, teljesen igaz, hogy nem minden formája sport. Ha az agarakat meg lehetne ülni, az ember tutira rátenné a seggét, ezt hidd el, de attól még az agáré az érdem a gyorsaságban, erőben, az ember csak pilóta. Ugyan ez bármilyen járműnél. Ha a tevék lettek volna őshonosak itt, vagy az elefántok, akkor abból lenne ilyen hagyomány.
2018. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/176 anonim ***** válasza:
100%

A te logikád alapján a futás sem sport, hiszen az sem dolgoztatja meg a tested, ha nem csinálod elég hosszú ideig. Az a baj, hogy ti nagyon rá vagytok feszülve az állatvédelmi részére, pedig a kérdés lényege nem ez volt.


A körbe-körbe ügetés, vagy utazgatás a lovon és a lovaglás nem ugyanaz! Nem véletlen van külön szavunk rá. Ahogyan én sem atletizálok attól, hogy néha futok a busz után, vagy átugrok egy sövényt a parkban.


Hozzátenném, ha kb. 15 percig körbe-körbe ügetgetsz, és figyelsz a helyes ülésre, esetleg le is ülsz tanügetésbe, akkor el fogsz fáradni. Pedig ez még csak nem is lovaglás az én szememben. Még mindig áll az ajánlatom, hogy várlak lovasedzésre. Akár ketten is jöhettek. Bár állatvédelemből nem tudok újat mutatni, hiszen a lovaimat dolgoztatom, sőt zabla is van a szájukban. De biztos vagyok benne, hogy 15-20 perc után leizzadtok, akkor is, ha nem adok feladatot, csak ügettetni kell a lovat körbe-körbe. A lónak ellenben 20 perc ügetés viccnek is rossz. Ki kéne próbálni és aztán véleményt mondani.


Az állatvédelmi részel nem vitatkozom, biztos szörnyű élete van a lovaknak, ha te mondod.

Az autóversenyzők nevében viszont kikérem magamnak, hogy nem tekinted sportnak. Talán próbáld ki az autóversenyzést is amatőr szinten, mielőtt kinyitod a szád! Én nem próbáltam, de így is látom, hogy piszok nehéz, kemény munka, amit ők csinálnak. Ha te nem így látod, abból is csak az jön le mennyire beszűkült a látóköröd és mennyire nem becsülöd semmire más ember munkáját.


Azt meg csak úgy mellesleg megjegyzem, hogy kevered a galoppversenyt a lovaglással. Bár nem gondolom, hogy egy zsoké nem csinál semmit (ezt sem próbáltam), de a galoppverseny akkor is lósport, a díjlovaglás például, meg egy teljesen más téma.

2018. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/176 anonim ***** válasza:
100%
Én azt írtam, hogy a lovaglás nem minden formája nevezhető sportnak, ahogy a kérdező leírta a kifejtésben. Minthogy a "lovaglás" egy tág fogalom valójában. De a válaszod alapján, azt hiszem ebben megegyezhetünk akkor?
2018. szept. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/176 anonim ***** válasza:
30%

"Én azt írtam, hogy a lovaglás nem minden formája nevezhető sportnak"

Igaz. Ebben a formában, ezzel mindenki egyetért.


A futásra is igaznak tartod? Nem minden formája nevezhető sportnak, ugye? Ahogyan az autóvezetésnek, és a vízilabdának sem. Ha ebben is egyet értesz, akkor tényleg egyet értünk.


Én erre reagáltam:

"160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) "

Nem a kocogásban nem fáradok el, ha csak addig csinálom amíg kényelmes, és nem értek egyet abban, hogy 160-nál kezdődik a lovassport. Állatkínzás, vagy sem, az más téma!

Ha egyetértesz velem ebben, akkor egy nyelvet beszélünk. Hangsúlyoznám, hogy ez nem a lovassport hibája, hanem egyes művelőié. Mint például a kérdező, aki állítása szerint (bár én ezt nem veszem be) tapasztalt versenyző. Mégsem tanulta ki soha a sportot olyan szinten, hogy felismerje a benne rejlő értékeket.

2018. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!