Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovaglás sport?

Szerintetek a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

En lovaglok mar vagy tiz eve es versenyeken is szoktam indulni de nem vallom hogy a lovaglas sport...van amikor annak szamit ha egy-egy nehezebb lovaglasu lovon ul az ember de igy osszessegeben nem neveznem sportnak

Belso combon kivul semmilyen izom munkat nem igenyel...en inkabb egy jo hobbinak neveznem vagy idotoltesnek de nem sportnak

Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) de a lovaglas ha csak lepsz vagy ugetsz korbe korbe akkor en azt nem neveznem sportnak


Es sok lany azt hiszi hogy na majd ettol lesz olyan bomba alakja es hat ra kell hogy csodalkozzanak hogy azert a lovaglastol alak az nem lesz...

Ti mit gondoltok?

Tudom hogy jonni fognak a kommentek hogy szemet vagy meg stb... De azert kivancsi lennek masok velemenyere is



2016. márc. 4. 17:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/176 anonim ***** válasza:
78%
Személyem szerint még sokkal több is mint egy sport, de valóban nem igényel olyan fizikai erőnlétet mint a torna, a futás, úszás vagy a vízilabda stb. Leginkább attól függ hogy mit nevezünk sportnak. Mert sport, az autó versenyzés, a darts, a golf, sőt még a horgászat is! Ezek mellett a lovaglás is simán belefér.
2016. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/176 anonim ***** válasza:
100%
igen
2016. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/176 anonim ***** válasza:
81%

"nem igényel olyan fizikai erőnlétet mint a torna, a futás, úszás vagy a vízilabda"

Ezt honnan veszed? Ez azért így, ebben a formában nem igaz.

A hobbilovast ne hasonlítsuk az élmezőnyben versenyző tornászhoz, nyilván nincs úgy megterhelve, de a lovaglást is lehet ám nagyon magas szinten művelni.

2016. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/176 anonim ***** válasza:
100%
Még szép hogy sport. Ha valaki jó alakot akar magának ahhoz persze nem lovaglás hanem mellé még más sport is kell. De a lovaglás nagyon is fárszató főleg ha jól csinálod. Nem tudom miét gondolod ezeket....
2016. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/176 anonim ***** válasza:
85%
Onnan veszem, hogy több évig atletizáltam, most meg napi rendszerességgel lovagolok. És akkor ha már itt tartunk egy verseny lovast ne hasonlítsunk akkor egy hobbi futóhoz. Azért ha összehasonlítasz egy olimpiai tornászt vagy atlétát, egy lovas testalkatával vagy izomzatával azt hiszem észre fogod venni a különbséget. Ezen felül kétségtelenül én is sportnak tartom a lovaglást, nem is könnyű sport, de valóban teljesen más jellegű, mint a többi sportág.
2016. márc. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/176 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban egyetertek a kerdezovel, hogy azok akik csak lotyognek a lovon majd posztolgatjak fb-n, h huuu a lovaglas milyen kemeny sport oke azt elismerem,hogy ok nem sportolnak na de hat ok nem is lovagolnak mert en azt nem nevezem annak, de ez nem az o hibajuk, hogy azt hiszik az a lovaglas az az edzok hibaja akik nem kepesek normalisan megtanitani az embereket kivetel akik tenyleg jo edzok de azok el is kerik az arat rendesen. A fogyasrol pedig annyit, hogy ahoz a rendszeres mozgas vagy sportolas nem eleg dieta is kell hozza vagy sulytol fuggoen, hogy az ember odafigyeljen arra, hogy mit eszik es azt mikor.
2016. márc. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/176 anonim ***** válasza:
100%

25. Azért megnézném mit szólnál az én izomzatomhoz... Persze én versenyzem napi több lovat lovagolok és én látom el, sportoltam mást is hobbi szinten. Más mint a többi sport, ez tény, de hogy nem volna olyan megterhelő az semennyire nem igaz.

A lovon lötyögő szelfiző kislányok más téma. De én sem állítom, hogy a futás nem sport, "mert tegnap is futottam 5 percet és lám nem fáradtam el".

2016. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/176 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy van ismerősöm a lovardában, aki atletizál rendszeresen, és van egy-két futó is. Egy keményebb edzés után, bizony úgy döglenek le a lóról. Nálunk, persze nem sétalovaglás és pózolás megy.
2016. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/176 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy lovat ossze akarsz lovagolni, akkor ahhoz altalaban kell ero, es persze tudas is, amit feltetelezek, h 10 ev utan mar azert ossze tudod lovagolni a lovat.. mar csak az h megtartom elol a lovat, minden erombol, az is elegge faraszto.. es ha megyek egy palyat versenyen, ahol mindent beleadok,a vegen majdnem kikopom a tudomet. 5-6 eve lovagolok. Ha valki ennyi eve lovagol, mar van annyi egyensulya, h fenn tud maradni a lovon kapaszkodas nelkul. Avba biztos h nem faradsz el, ha csak laza szaron lotyogsz a lovon.. de ha osszelovagolsz egy lovat, a vadlit ra kell feszoteni, es elol is kell tartani. Hat en edzes vegere mmajdnem mindig elfaradok.
2016. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/176 anonim ***** válasza:
100%
Kiegesziteskent a lovaglas mellett pedig ott van a boxok tragyazasa 😂😉
2016. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!