Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovaglás sport?

Szerintetek a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

En lovaglok mar vagy tiz eve es versenyeken is szoktam indulni de nem vallom hogy a lovaglas sport...van amikor annak szamit ha egy-egy nehezebb lovaglasu lovon ul az ember de igy osszessegeben nem neveznem sportnak

Belso combon kivul semmilyen izom munkat nem igenyel...en inkabb egy jo hobbinak neveznem vagy idotoltesnek de nem sportnak

Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) de a lovaglas ha csak lepsz vagy ugetsz korbe korbe akkor en azt nem neveznem sportnak


Es sok lany azt hiszi hogy na majd ettol lesz olyan bomba alakja es hat ra kell hogy csodalkozzanak hogy azert a lovaglastol alak az nem lesz...

Ti mit gondoltok?

Tudom hogy jonni fognak a kommentek hogy szemet vagy meg stb... De azert kivancsi lennek masok velemenyere is



2016. márc. 4. 17:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/176 A kérdező kommentje:

Utolso elott az mar reg baj ha te neked ekkora ero kell hozza hogy a lovat megtartsd

Igy kell tepni a szajat teljes erobol hogy szaron legyen???!!! Te is egy kis dijlovas zsenipalanta lehetsz ;)

Erobol megtartom a szarat es szoritom a vadlimmal mint bika...nem nem ulessel kell aaa dehogy

2016. ápr. 16. 22:03
 32/176 anonim ***** válasza:
100%
Csak jelzem, hogy a ló helyes megállítàsàhoz meg kell tartanod a szàrakat és aztàn vissza engedni, derék meghúz, ülés elmélyít, szàr megtart, comb, térd megszorít. Ha lépésből àlljról beszélgetünk. Egyik mozdulatunk sem bika erős ezt nem is tudom hol olvastad?
2016. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/176 A kérdező kommentje:

Erdemes lenne vegigolvasnod a kommenteket meg mielott kifejted szakvelemenyedet ...

"mar csak az h megtartom elol a lovat, minden erombol, az is elegge faraszto.."

Modjuk inenn vettem

Tudod van a lap aljan negy szam az az oldalszamot jelzi most vagyunk a negyesen de attol meg hogy te most valaszoltal ra attol meg elotte is erkeztek valaszok ezeket ugy tudod megnezni ha pl a harmasra kattintasz (informatikuska)

2016. ápr. 17. 15:14
 34/176 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen arrogáns, lekezelő, bunkó parasztot is ritkán látni, mint te. Ja nem, nem lehetett volna a mondandód normálisan közölni az illetővel, ááá, nem.


(Off: ahogy a ló fejlődik, úgy kell egyre kevesebb energia a lovaglásához, és úgy válik egyre kényelmesebbé is. Ez azt jelenti, hogy egy csikóval még olykor kell küzdeni, bár az tényleg régen rossz, ha a ló összeovaglása ott kezdődik, hogy teljes izomból beleáll valaki a szárakba, miközben tolja előre mint állat...)

2016. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/176 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sport, vagyis nem mindenkinek, mert vannak a lovasok és vannak a lóra ülők. A kettő szerintem totálisan más. A belső combon kívül, lehet hogy csak nekem, de nekem más izommunkát is igényel. Nekem pl. az alsó lábszáram és az alkarom is eléggé elfárad. És véleményem szerint ez egy szellemi sport is, mivelhogy nem tudok még egy olyan sportot, amiben ennyi mindenre kell figyelni. Ja, és aki csak lép vagy üget körbe, azt én csak a "lóra ülők" csoportjába sorolom, mivelhogy nem csak lépegetek, ügetgetek, hanem igenis megerőltetem magam. És ha valaki csak könnyű lovaglású lovon lovagol, na az tényleg nem sport. Füleg nem egy agyonidomított lovon. Na meg osztályban. (Tapasztalat) Inkább az a sport, ha kicsit meg is kell magad erőltetned. Pl. nem rögtön ugrik be vágtába, nem megy ki a pálya szélére, nem olvas a gondolataidban. Minden esetre Én már 2 éve tanulom a vágtát, mégsem megy még jól, szóval ez nem tudom, hogy mi, ha nem sport. Viszont ezt az "csak ülünk a lovon" elmélet inkább az ál-lovasokra tartozik, akik tényleg csak ülnek és nem lovagolnak. Nem akartam senkit megbántani, csak kifejtettem a véleményemet.
2016. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/176 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked belső combon kívül semmilyen izmodat nem fejleszti, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. ;) Én 7 éve lovagolok, REV-es díjugrató vagyok. Semmi mást nem sportolok, és kocka hasam van, brutál széles vállaim, kidolgozott karjaim, ugyan csomós de nagyon izmos hátam, és én még a vádlimat is tudom izmosítani. Helyes üléssel mindenhol átmozgat. Csak ugye ahhoz lovagolni kell, nem utazni a ló hátán...;)
2017. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/176 A kérdező kommentje:

Na te beutalizmos REV-es dijugrato

Nem tudom hogy te milyen csoda szert szedsz vagy szivsz de lenyeg hogy en REV-es dijlovas versenyzo vagyok mar 4 eve es nagyon jol idomitott lovakon lovaglok es nem erzek hogyha nem kondiznek melle akkor milyen bomba alakom lenne

Nagy segget csinal es O labakat a lovaglas ennyi...persze en nem az erosodes miatt uzom ezt a sportot...

2017. jan. 4. 20:14
 38/176 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán hiszem, hogy van rajtengedélyed, még kevésbé, hogy versenyzel. Akkor nem írnál hülyeségeket.

Viszont a célodat elérted, mert a troll kérdéseddel rengeteg lovas agyát felb...tad.

2017. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/176 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kulcsszó, kedves kérdező. 4 éve díjlovagolsz 'nagyon jól idomított lovakon'.

Nem akarok kötekedni, mert tökéletesen tudom, mekkora erőfeszítés maga a díjlovaglás. De kérlek... Jól idomított lovon? A magas szinten képzett díjlovaknak olyan hátuk van, mint egy karosszék, és csak gondolatra megcsinálnak neked mindent.

Ültem egyszer a Pachl Peti - ha őt nem ismered, nem tudom milyen díjlovas vagy -, egyik nagydíjas eladó lován, kérlek húsz grammnyi testsúly segítségre művelte a folyamatos ugrásváltást... Miről beszélünk? Automata lovakon jó hogy pusztán ülsz és élvezed a kilátást...

Majd ha egyszer felülsz egy csikóra, vagy egy képzetlenebb lóra, amit neked kell összeszedni - és nem úgy működik, hogy kézbe veszed a szárat, és fél kör után ő nyúl azért, hogy száron lehessen -, majd akkor megtudod, hová lehet még fejlődni.

Figyelj, én most már díjugratásban versenyzem, nem is magas kategóriáig, 120-ig jutottam a lovammal, több mint 17 éve lovagolok rendszeresen, nem egy-kettő lovon ültem már, és még mindig van hová fejlődni, még mindig van mit tanulni és tökéletesíteni. Mivel az izomzatom már hozzászokott a lovagláshoz, nem, én sem fáradok el, csak kemény edzések után, ahol mind mentálisan, mind izomzatilag frekvensebben igénybe vagyok véve. De ha pl napi 6-8 lovat lovagol az ember, hidd el nem kell a lovaglás mellé kiegészítő sport ahhoz, hogy izmos légy és formában maradj. 6 lóhoz is hozzászokik az izomzat persze, de mivel mindet merőben eltérően kell lovagolni - mivel nincs közös recept -, így eléggé meg tudja kérdezni az embert a folyamatos munka.

Ez mind attól függ, hogy mihez van hozzászokva a szervezeted és az izomzatod. Egy kezdőnek az is megterhelő, hogy lépésben megtartsa magát, míg egy versenyzőnek nem nagyon okoz gondot egy 2 órás terep sem.

másik az, hogy a futás, egy kardio tevékenység, a lovaglás inkább a statikus és dinamikus izommunkát váltogatja, de kényelmes pulzustartományban. Ezért van az, hogy pl asthmások is simán ellovacskáznak, mert nem a szívfrekvenciára és a szimpatikus tónusra hat a lovaglás, hanem inkább az egyensúlyra és izomfeszülésre - amihez szintén kell egy frekvencia, de nem a kardio tartományban. Ezért van az hogy futástól a tüdődet kiköpöd és meghalsz tőle 5 perc után, míg a lovaglás inkább hasonló ahhoz, amikor a konditeremben nekiállsz súlyokkal dolgozgatni - először azt sem érzed megerőltetőnek, aztán másnap meghalsz az izomláztól. Csak ugye a lovaglásnál hozzászoksz ehhez, a kondiban meg olyankor leveszel egy kilóval nehezebb súlyt és azzal foytatod - tehát ahhoz nem igazán lehet hozzászokni - hozzáteszem a testépítők azért töltik az egész napjukat ott, mert már ők is hozzászoktak a súlyokhoz-kardiohoz.

Szóval arra akartam kilyukadni, hogy neked azért nem okoz megterhelést már a lovaglás, mert hozzáerősödtél, és nem fejleszted a tudásodat horizontálisan, csak vertikálisan. Ülj fel egy tanulatlan lóra és próbáld meg összelovagolni - hidd el, új élmény lesz és új nehézség! (Ezzel, most nem bírálni akarlak, hanem kicsit kiszélesíteni a látókörödet.)

Azok a lovasok pl, akik nagydíjakat lovagolnak, nem csak a jól idomított lovakkal versenyeztek illetve dolgoztak, hanem felültek már életükben mindenféle lóra, a csikótól elkezdve az elrontott lóig mindenre - tehát igen nagy tapasztalat kellett ahhoz, hogy nagydíj szinten legyenek képesek művelni a sportot.

Szóval igen, a lovaglás sport, ha sportként űzöd, és hobbi, ha csak fejet szellőztetsz. Ez ugyanolyan, mintha egy hétvégi futót össze akarnál hasonlítani egy olimpiai futóval. Ha kimész minden 7végén futni, és mindig futsz tíz percet, hozzászoksz, és hidd el, az sem fog formálni. Lovaglás ugyanez - ha mindig ugyanazt gyakorlod, nem okoz sem kihívást, sem extra izommunkát.

A lovaglás egy nagyon összetett sport, és igen szűk látókörre vall, ha ezt nem ismered el.

Ott van például az úszás. Szerinted Hosszú Katinka egész nap a medencében rója a kilométereket? Nem. Úszáshoz is hozzátartozik a konditerem, a száraz edzés, a nyújtás, meg a vízi edzés is. Kosárlabdában, fociban profi szinten szintén ez a helyzet. Kosárban van dobóedzés, kardio edzés, konditerem. Szerinted egy kosaras kockahasa és karizmai pusztán attól fejlődnek ki, hogy dobálgat a palánkra? de nem ám!

Na, lovaglás épp ilyen. Ha lovaglás mellé kondit szeretnél, vagy nagyobb teljesítményt, el kell menni mellette úszni (szárazedzés, stb nélkül már elég), vagy TRXre, vagy aerobicra kiegészítésként, mert az izomzat hozzászokik. Azonban a lovaglás egy olyan sportág, ami mellett meg kell tanulni még csikót belovagolni, akár a segédeszközöket helyesen használni, kiülni az ágaskodást, a bakolást, rájönni, hogy kell lekezelni azokat a helyzeteket, amikor a lovad úgy halálra rémül, hogy ön és közveszélyes lesz, miközben te rajta ülsz - gondolok itt arra, amikor megbokrosodik alattad, rugdal, és szinte irányíthatatlan, stb. Ezeket jól idomított lovon nem lehet begyakorolni. Nem lehet megtapasztalni azt sem, milyen egy elrontott lovat rávenni arra, hogy ugyan ne dőljön már bele a kezedbe és dugja ki a vállát, hanem akkor és ott forduljon, ahol te akarod - és erre nem a zablaváltás vagy a kényszerítőeszköz lesz a megoldás.

Hidd el, ha beleásod magad, gyorsan rájössz majd, hogy igen, ez egy elég komplex sportág, pláne magas szinten űzve.

De hát, ha beleássa magát az ember, minden sportág komplex, és minden sportághoz hozzá lehet szokni izomzatilag és teljesítmény szinten.

2017. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/176 A kérdező kommentje:

Majd megfogadom a tanacsod ha eppen idom lesz szetamortizalni a csontjaimat es fel szeretnek ulni egy elrontott lora

Es igen az a kulcsa amit te mondasz hogy egy jol kepzett lovon nem kell erofeszites es a lovaglasban pont ez a szep hogy olyan konnyeden lehet hatni egy jolkepzett lora

Es itt mindenki elkezdett szidni es lazadozni hogy neki a lovaglas mekkora erofejtes...hat akkor valoszinu hogy nagyon rosszul kepzett lovakon ult vagy meg nem tud annyira lovagolni

De nezzetek meg egy nagydijprogramot ott sem latszik hogy a lovas minden izma megfeszul lovaglas kozben

Ez benne a szep...

Ez a lenyege

Es igen en mar azon a szinten vagyok hogy hozzaszokott az izomzatom es nem faraszto es nem is azt akarom hogy faraszto legyen hanem azt egy kepzett lovon minnel tobb dolgot meg tudjak csinalni

Es ha nektek nem ez a fontos hanem az hogy melyik idegbajos lovon maradsz fenn tovabb akkor az lehet hogy igenyel izommunkat de egy normalis piaffot sose fogtok tudni megcsinalni a loval

Azaz ha ti ennyire megerosodtetek a lovaglastol akkor vagy valamit nagyon rosszul csinaltok vagy rossz lovakon ultok de az biztos hogy kepzett lovakon kepzett lovassal a lovaglashoz nem kell kulonosebb ero

Ezert is tudjak csinalni olyan sokaig es a mar idosebb angol kiralyno is fel tud ulni a lovara es lovagolni

Es nem hinnem hogy azert mert 70 folott is bombaizmos hanem azert mert egy ido utan technika az egesz

Ugyhogy a brutal szeles vallu valaszolo nem tudom melyik sportot keveri a lovaglassal...

2017. jan. 7. 15:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!