Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovaglás sport?

Szerintetek a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

En lovaglok mar vagy tiz eve es versenyeken is szoktam indulni de nem vallom hogy a lovaglas sport...van amikor annak szamit ha egy-egy nehezebb lovaglasu lovon ul az ember de igy osszessegeben nem neveznem sportnak

Belso combon kivul semmilyen izom munkat nem igenyel...en inkabb egy jo hobbinak neveznem vagy idotoltesnek de nem sportnak

Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) de a lovaglas ha csak lepsz vagy ugetsz korbe korbe akkor en azt nem neveznem sportnak


Es sok lany azt hiszi hogy na majd ettol lesz olyan bomba alakja es hat ra kell hogy csodalkozzanak hogy azert a lovaglastol alak az nem lesz...

Ti mit gondoltok?

Tudom hogy jonni fognak a kommentek hogy szemet vagy meg stb... De azert kivancsi lennek masok velemenyere is



2016. márc. 4. 17:42
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/176 A kérdező kommentje:

Lehet tenyleg rossz a szovegertesem de en inkabb arra gyanakszom hogy a te fogalmazasod van eleg alacsony szinten...

Mert ezt mondatot nem sikerult ertelmeznem: "inkabb jatsz azzal amivel egyidos vagy"


Az elotte szolonak pedig uzenem hogy itt megintcsak az informatikai tudad van alul hiszen ha kommentet irok telorol akkor nem latom a valaszokat igy a nevet sem


Bocsanatot kerek hogy itt egyedul 50 embert belebuktattam a toporodott szurkeallamanyommal a beteges hulye elmeleteikbe...

2017. jan. 26. 21:25
 62/176 anonim ***** válasza:
100%
Én is telefonról írok, mégis látom a neveket kiscsillag ;)
2017. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/176 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezt mondatot nem sikerult ertelmeznem: "inkabb jatsz azzal amivel egyidos vagy"



>> Segítek. Az én értelmezésemben ezt önmagadon kellene keresgélned.

2017. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/176 A kérdező kommentje:

Mit kene onmagamon keresenem??!!!!!

Azt hogy hany eves vagyok?

Csakmert azt az ember nem keresi magan hanem tudja magarol hogy hany eves...dehat kinek mi

2017. jan. 27. 17:10
 65/176 anonim ***** válasza:
100%

Nem buktattál te le senkit, magadon kívül XD!

Majd ha idősebb leszel és visszaolvasod miket írtál te is így röhögsz a beszólásaidon.

2017. febr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/176 A kérdező kommentje:
Nem kell ahhoz idosebbnek lennem mar most rohogok rajtuk..
2017. febr. 12. 14:18
 67/176 anonim ***** válasza:
100%
Végre rájöttél, hogy hülyét csinálsz magadból.
2017. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/176 A kérdező kommentje:
En nem csinalok hulyet magambol ti nem tudjatok bizonyitani hogy miert sport es ezen rohogok hogy gorcsosen ragaszkodtok a beteges elkepzeleseitekhez...barmit mondhatok mert nekem lesz igazan hiszen 30-an nem tudjatok bizonyitani hogy nem ugy van...sajnalom
2017. febr. 13. 17:11
 69/176 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon azok a sportágak, melyeknek van nemzeti szakszövetségük, azok jogi

értelemben sportnak minısülnek. E körbe tartoznak az olimpiai sportágak"


Ennek a lovaglás megfelel. De nézzünk még pár definíciót(szerző+def):


"Huizinga (1955) Szabad tevékenység, nem kötıdik anyag érdekeltséghez, profithoz, saját szabályrendszere van


Caillois (1961) Szabad, térben és idıben korlátozott, bizonytalan, nem produktív, szabályok által vezérelt és szerepjáték (a

való világon kívüli)


De Grazia (1963) Tiszta szabadidı, olyan tevékenység, ami önmagáért van


Loy (1968) Formalizált vagy nem formalizált játék, társadalmi intézmény, társadalmi rendszer


Bourdieu (1978) Különös, másra vissza nem vezethetı társadalmi jelenség


Takács (1979) Testkultúra

Kun, Sipos (1979) Teljesítményközpontúság, fizikai és szellemi, szabad játék


Heinemann (1980) Testmozgás, teljesítményelv, társadalmi normák által

szabályozás, nem produktív


Kelly (1982) Szervezett, fizikai erőfeszítés, összemérés, szabályok és formák


Spears, Swanson (1983) Testi (fizikai) bátorság és érzék, verseny, stratégia és/

vagy esély, bekapcsolódás az élvezet és az elégedettség miatt


Elvin (1993) Verseny, fizikai aktivitás, szervezeti keretek, a kimenetel befolyásolja az élmény minőségét


Dénes, Misovicz (1994) Szabadidı, testgyakorlás, játék, versengés


Nagy (1996) Szabadidıs tevékenység, fizikai tevékenység, testmozgás, versengés, fizikai erıkifejtés


Wann (1997) Képességek, érzék, verseny, stratégia és/ vagy esély, bekapcsolódás az élvezet és az elégedettség és/ vagy az

egyéni haszon, nyereség miatt


Nemzetközileg elfogadott definíció az Európai Sport Charta 2.cikkelyének (1997) megszületése előtt

Meghatározott szabályok, időtöltés vagy

versenyszerően végzett testgyakorlat

Európai Sport Charta 2.cikkely (1997) Fizikai tevékenység, szervezett formában, fizikai és szellemi erınlét fejlesztését szolgálja, társadalmi kapcsolatok teremtése, vagy versenyeken eredmények

elérése céljából


Európa Tanács definíciója Fizikai aktivitás, alkalmi vagy rendszeres, fizikai

állóképesség és mentális jóllét kifejezését vagy fejlesztését, szociális kapcsolatok létrehozását vagy versenyeredmények elérését célozza


2000. évi CXLV. törvény a sportról Meghatározott szabályok szerint, a szabadidő eltöltéseként vagy hivatásszerően végzett testedzés, illetve szellemi gyakorlat, alkalmilag vagy szervezett

formában, fizikai, illetve szellemi erınlét fejlesztését szolgálja


András (2003) Klasszikus értelmében fizikai erıkifejtés, versengés, szabadidıben végzett tevékenység


Varga (2008) – (ÖTM) a) koncentrált, jelentıs emberi tevékenység, fizikai edzettséggel az egyén lelki-szellemi minőségét is javítja

b) testkultúra

c) a versenysport profittermelő (gyakran elszakad a sport univerzális eszményeitıl,

céljaitól)

d) polgári öntevékenység és önfejlesztés

e) közösségi sport és a szabadidős sportolási tevékenység a személyes és közösségi önmegvalósítás/közösségépítés eszköze"

2017. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/176 anonim ***** válasza:
100%

Be tudom bizonyítani, szívesen látlak a lovardámban egy edzésre! A legszelídebb lovamon kapnál egy 30 perces könnyű munkát. Van nehezebb lovam is, és tudnék nehezebb feladatokat adni, de erre semmi szükség nem volna, így is elfáradnál.


Nyilván erre semmit nem fogsz reagálni a fröcskölődésen kívül, de lássa mindenki nagyvonalúságomat :)!


Bizonyítani te sem bizonyítottad az "igazad"!

Tudod mit? Tölts fel magadról egy videót, amin dolgozol egy lóval. Ha jól lovagolsz nincs szégyellnivalód!

2017. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!