Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Herélés utáni "gondok"?

Herélés utáni "gondok"?

Figyelt kérdés
A pacim 3.-án herélték és ilyen trutymó folyik az orrából. Hol fehér színű hol ilyen sárgászöldes. Ez normális? Vagy mitől van? Illetve most úgy van tartva hogy a két első lába gödörbe áll a bélelőesés elkerülése miatt. Azt mondta a doki hogy igy 5napig kell lennie. Ha letelik az 5nap utána ugyanúgy kirakhatom a legelőre meg minden? Mozgatva van reggel este, csak szénát kap, abból se olyan sokat mint előtte? Szénát mostmár adhatom neki rendesen vagy azt is majd akkor amikor már el lesz engedve? Előre is köszönöm a válaszokat:)
2016. márc. 6. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szénát ehet ad libitum, viszont szerintem az orrfolyásnak nem valószínű, hogy köze van a heréléshez.

Ezt a gödrös dolgot még sosem hallottam, sőt, inkább az ellenkezőjét, hogy a pihentetés elavult álláspont, mozogjon szabadon egész nyugodtan (tehát semmiképp ne legyen lekötve), illetve mellette mozgatva legyen, hogy a váladék ürülni tudjon.

2016. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És a doki mit mondott, mikor megkérdezted?
2016. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Herélés után közvetlenül nem ehet, ihat, mivel z altatás/bódítás után könnyedén emgfulladhat. Viszont amint ez a hatás elmúlik, mehet neki a széna ad libitum. Mozgatni pedig minden nap kell, természetesen csak kíméletesen, hogy a seb belülről kifelé tudjo gyógyulni, tehát a "trutymó" ürülni tudjon belőle, különben kívülről gyógyul, és súlyos szövődményeket okoz. Viszont mivel a lónak ekkor még fájdalmai lehetnek, lassú, stb., én sem engedném vissza a többi közé egy hétig legalább, hogy tudjon regenerálódni. Viszont gödörbe állításról még sosem hallttam.


Az orrfolyás szerintem független, viszont a színe miatt én kihívnám az orvost. Amíg ez az ügy nem rendeződik, addig nen engedd a többi közé semmiképpen, lehet fertőző.

2016. márc. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Minden nap 2x futószárazom. Nincd semmi baja, étvágya van de abrakot még nem kap csak szénát. Ezt a gödrös dolgot azt mondja a doki hogy 20éve csinálja és igy azóta semmi komplikáció nem volt. Már csak fehér cucc folyik az orrából és akkor mikor kiviszem mozogni, akkor nagyon megindul szinte folyamatosan folyik, de a végíre már nem.
2016. márc. 7. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a taknyosság szerintem a heréléstől független. Mutasd meg a dokinak, mert nem normális. Persze lehet allergia is. Érdemes utána járni.
2016. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!