Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fáj a lába? Mi lehet a baj?

Fáj a lába? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Pucolás közben lettem figyelmes arra hogy nagyon pihenteti a lovam a jobb hátulját. Amikor azt tisztítottam akkor láttam hogy meleg és kissé duzzadt is a csűdje. Kipucoltam a patáját ,nem volt benne kő se semmi majd kicsit ki is mostam akkor se láttam semmit de érzékeny volt. Fel hívtam a dokit(lóhoz értő) ő csak este tud jönni de mondta addig hívjam el a kovácsot hogy vegye le a patkók nem-e alatta lesz valami probléma. A kovács később jön. Esetleg valakinek ötletek mi lehet? Értelmes válaszokat várok....

2016. márc. 6. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Sétáltasd nézd, hogy mit csinál, húzza, ha nem akkor próbálj meg mellette futni ő meg ügetni és úgy nézd meg...hűtsd hideg vízzel esetleg..mást nem tudsz.
2016. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, a doki is mondta hogy hűthetem. Sétáltunk de eléggé nehézkes így inkább hagytam...
2016. márc. 6. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt látatlanban képtelenség megmondani. Ha kicsit be van szűrődve, akkor nem valószínű, hogy pataprobléma, viszont ha "csak" szűrődés lenne, akkor nem fájlalná.

A doki többet fog majd tudni mondani, első körben gondolom úgyis a gyulladáscsökkentő, boxnyugalom lesz a projekt, aztán meglátjátok néhány nap múlva és ha szükséges, alaposabb sántaságvizsgálat lesz a következő lépés.

2016. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit mondot a doki?
2016. márc. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
valószínűleg megcsúszott és meg húzhatta. Kapott szurit (gyull.csökkentő) illetve fenilbutazolt (bocsi nem tudom hogy kell irni) javasolt, valaki már próbálta? Azt mondta hogy ha meleg hűthetem. A kovács pedig megállapította hogy biztos hogy nem a patájának van baja hanem a csűdjének ezt a doki is megerősítette.
2016. márc. 7. 06:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre gondolt ( [link] ), ez összességében jó dolog. Remélemhamar rendbejön, és nyugi, az a jobbik, ha nem a patájával van gond, mire az lenő... Ezt viszonylag gyorsan kiheveri. :)
2016. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam ! Viszont olyat mondtak ami szájon át adandó, meg is rendeltem a helyi állatpatikába viszont kb. 2nap..... Mostanra viszont sokkal jobb, egy kis helyen még meleg de már terheli is nem is sántít. Valahol olvastam a fekete nadálytő kenőcs/tinktúra nos ezt viszont tudtam szerezni így most ezt kenem rá. Nem tudom esetleg ez a phenylbutazon kenőcs is jó lehet? vagy csak a szirup? Mert árban azért ég és föld...
2016. márc. 7. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:
A phenylbutazon szájon át igen hatásos, néhány nap alatt megszünteti a kisebb gyulladásokat, viszont a gyomornak nem tesz jót, szóval előtte és utána feltétlen adj szénát, ha egyébként nem lenne a lovad előtt állandó jelleggel és ne add tovább néhány napnál (asszem nekünk 4-5 napont javasoltak maximum, de sosem adtam olyan sokáig).
2016. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A feketenadáytő, az árnika mindkettő nagyon hasznos és hatásos. Nyílt sebbel egyik sem érintkezhet, de ha nem olyan jellegű a gond, akkor bármikor használhatod őket, nálam mindig van kint a lovardában, és itthon is.
2016. márc. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!