Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretnék lovagolni,...

Nagyon szeretnék lovagolni, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta nagyon szeretnék lovagolni, pár alakalommal el is vitt a nagyim.

Mostanában kérdezte anyum hogy mit szeretnék sportolni, mert kéne. Mondtam már megint ezredszerre hogy én lovagolni szeretnék. Konkrétan leüvöltötte a fejemet hogy sohatobbé nem akarja meghallani azoknak a büdös gebéknek a nevét. Szó szerint idéztem. Azért nem lovagolhatok, mert drága. pff...mert az öcsém havi 40.000 forintos ovija nem drága. Ráadásul nem versenyezni akarok, csak úgy hobbiból. Imádom a lovakat! Nem fogok táncolni és ilyen hülyeségeket csinálni, amikor én lovagolni szeretnék! Mit csinálnátok a helyemben?



2016. márc. 7. 19:02
 1/10 anonim válasza:
59%
Valószínűleg engedné anyukád,ha lenne rá pénzetek a lovaglás nagyon drága hobbi. Az öcséd 40.000 forintos ovija meg kötelező.A nagyidnak meg valószínűleg nagyon kevés a nyugdíja, szóval szerintem hanyagold ezt a témát egy ideig és ha lesz lehetőséged arra, hogy diákmunkában elmenj dolgozni,akkor dolgozz meg azért, hogy azt tudj sportolni amit szeretnél.
2016. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ha haavi egyszer jutsz el lovagolni, az semmit sem ér. Nem is fejlődsz, és nem is sportolsz igazán. Válassz egy olyan sportágat, ami jól kiegészíti a lovaglást, vagy valamilyen szinten összefügg vele (nyilván nem a lovastornára gondolok, bár azt például nem tudom, mennyibe kerülhet).
2016. márc. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ha a szüleid ennyire zárkózottak, sokat nem tehetsz az ügy érdekében. Persze bojkottálhatod a dolgot azzal, hogy ha lovagolni nem engednek, akkor leszarod a többi sportágat, és hiába járatnak rá, nem leszel hajlandó teljesíteni (én a magam dackorszakában valószínűleg ezt csináltam volna).


Mert amúgy ne haragudjon már a világ, de a 40ezer Ft-os óvoda NEM kötelező. Az egy magánóvoda, állami szférában működtetett ovikért nem kell ennyit fizetni, max a kaját. Ezt pedig én így kicsit kivételezésnek érzem a szülők részéről. Ha az egyik gyerekre van 40ezer Ft/hó, akkor a másikra is legyen, nálunk mindig ez volt az alapszabály.


Ezen felül viszont tényleg nem áll jól a szénád, Kérdező, szóval ténylegesen max annyit tehetsz, hogy reménykedsz benne, hogy a nagyid néha elvisz lovagolni. (Én kiskoromban örültem, ha félévente egyszer lovat láttam egy-egy kirándulás alkalmával. Sokáig csak futószáron ültem, mert ilyen ütemben nagyon lassan ment a fejlődés, de minden pillanatát élveztem..)

Később, ha eléred a 15-16 éves kort, vállalhatsz diákmunkát, és a keresetedből el tudsz majd menni rendszeresebben lovagolni.

2016. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát, akkor reménykedek...
2016. márc. 8. 17:59
 5/10 anonim válasza:
dikk hát a pasik ingyé vannak
2016. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ne add fel!

Lovagolni igenis jo!

Oke draga... mert egy uszodaba bemesz 500-1000 forintert es ott vagy 3 orat. Mig kimesz egy lovardaba, akkor lovagolsz (nalunk) 25 percet 2500 forintert. Ez sok lovardahoz kepest olcso! De ha azt nezed baromi draga, viszont erdemes a masik iranybol megkozeliteni a dolgot, egy lo tartasa nem 2 forint. Es akkor meg csak az etetesrol beszeltunk...

Heti egy lovaglassal lehet haladni (attol fugg, hogy hany eves vagy) de sokkal jobb a 2-3.

Heti egyszer az 10ezer forint havi szinten. Sajna a legtobb magyar csaladnak ez sok, amit meg is ertek, de ha az ocsed 40ezres ovijara van penz (abbol meg van ingyenes, mi az h fizetos? Miota van fizetos ovoda?!?!) Nah mindegy. Szoval nem olyan draga. Anno az en szuleim is sokallottak, de akkor se add fel. Szamomra eletforma lett, oktato lettem.

2016. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az baromi sok. Nálunk 1 óra 4ezer, vagy bérlettel azt hiszem 3500 körül, és már az is elég drágának számít - szerintem... 25 percért 2500at biztosan nem adnék, hacsak nem Dallos Gyulának, vagy Gőblyös Istvánnak, Kappel Editnek hívnák az edzőt...
2016. márc. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
8aska, te el vagy tevedve egy picit...
2016. márc. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Boccs, 7es... :DDD
2016. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megyeszékhelyen lakom, a lovarda alkalmazottai 4ezerért tartanak egy órát, magáneedző 3ért. Bérlettel az előbbi 3500/alkalom, ami 60 percet takar. Örülök, hogy el vagyok tévedve, szerintem ti vagytok piszkosul túlárazva. 2500/25 perc ár iszonyat irreális, biztos, hogy a közelébe nem mennék...
2016. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!