Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy edző hány szakágat tud...

Egy edző hány szakágat tud tanítani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy képzettség függvénye, de mégis... Mennyire reális az, hogy egy ember edzősködik díjugratásban, díjlovaglásban és military-ben?
2016. márc. 9. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Tényleg egyén függő.

Én pl. magán matek tanár vagyok, és pillanatra pontosan ott vagyok az óvodás felkészítő részben, az általános iskola alsó és felső tagozatában, a felvételi előkészítősöknél, a közép sulisoknál, az érettségi felkészítésben, az egyetemen, stb.


Így reális amit írtál.

Ha az lenne, hogy az edző mellette, orvos, és autószerelő és festő, és olimpiai bajnok, stb, akkor már több mint gyanakodnék.

2016. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen reális, ezek a szakágak nem különülnek el annyira egymástól. Sőt akár mondhatnánk is, hogy elvárható, hiszen a military nem csak a terepverseny részből áll, hanem díjlovaglás és díjugratás is van benne.
2016. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az furcsa, hogy mennyi edző van aki csak egy szakágra képez. Egy jobb nevű edző középosztályig (na jó, könnyűosztályig) kell hogy tudjon segíteni, a három olimpiai szakágban. Nyilván valamelyikhez jobban ért, mint a másik kettőhöz.
2016. márc. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A díjlovaglás az alfája és omegája mindennek. Díjugratásban is nagy szerepe van az idomítómunkának, pl láttam olyan cseles ugráskombinációt, amit combravalóval lehetett megoldani. Tehát aki ugróban edz, annak illik L-M szinten lovagolnia és lovagoltatnia a tanítványát, az ugró része pedig már a plusz, a terep rész, pedig még magasabb szintet képvisel, hiszen ott fix akadályokkal kell dolgozni. Szóval aki militaryban edz, annak mindháromban jártasnak kell lenni, azon a szinten amit megkövetel a rendszer. Viszont nem kell S kategóriát lelovagolnia sem egy ugró, se egy military edzőnek, az már a díjlovi sajátossága. Illetve egy díjlovasedzőnek se kell 160-at megugrania.
2016. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy lovasterápiázhass, 110-120-as pályát kell menj. Ezek fényében én nem lepődök meg, ha az ugrás elvárás a díjlovas edzőktől is... Aki pedig military-t edz, az nem mondhatja azt, hogy a másik két szakághoz nem ért! Akkor nem military edző, ez ennyire egyszerű. Próbálj meg idomító alap nélkül, díjugratáshoz nem értő edzővel military-ra készülni. Nem lehet egyszerűen. Olyan, mintha azt mondom, hogy az általános iskolai matek ismeretek alapján érettségizz le minimum 90%-ra matekból emelt szinten. Nem lehetséges.
2016. márc. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!