Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek versenyezhetek...

Laura9810 kérdése:

Szerintetek versenyezhetek még ezzel a pónival ugróba?

Figyelt kérdés

A póni kb 135 cm jó kondiban van :) én 164cm 55 kg:)

Szerintetek lehet még vele ugróba menni? Féltem a lábát de nagyon szívesen ugrik velem. Szeretnék vele menni versenyre ahol 80-90 cm az akadály magasság de ha jól megy akkor szeretnék vele nyáron B0 és B1-ben menni.


[link]



2016. márc. 10. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát nagyon határeset. Lehet, hogy a képet a nagy nyereg teszi még előnytelenebbé, de szerintem már nagynak tűnsz rá. Nyilván nem arról van szó, hogy nem bír veled ugrani, csak hallgathatod majd a többi versenyző, esetleg a versenybírók megjegyzéseit.

Amúgy én is pónival tolom (pónival is), de ő 145 cm, és felnőtt vagyok, és sosem szóltak be, hogy hülyén nézünk ki. A póni meg évek óta bírja a terhelést, semmi baja nem lesz a lábának, ha az ember nem eszetlenül kergeti.

2016. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, le is előzöd :D

Viccet félretéve, határeset

2016. márc. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én felvállalom, hogy szerintem kicsi már hozzád. Miért nem váltasz egy nagyobb lóra?
2016. márc. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sztem simán. Viszont előtte kérj meg valakit, aki ért hozzá, hogy tanítson meg nyergelni. Régen láttam már ennyire nyakra nyergelt lovat :(
2016. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is a nyergelést szerettem volna említeni, de alapvetően nem a nyergeléssel van a baj, hanem a póni már kicsi a nyereg, ezáltal alád. Ha hátrébb lenne nyergelve, már az utolsó bordán túlérne a nyeregpárna. Így viszont gátolva van a váll szabad mozgása, ami egy nagyon fontos kritérium a nyeregnél. Tehát alád már kicsi ez a póni szerintem, de a te döntésed.
2016. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kicsi alád ez a póni. A nyereg is túl nagy rá. Kisebb lovassal, gyereknyereggel még ugorhatna simán, de veled így ezzel a felszereléssel már nem. Ha van lehetőséged lovagolj nagyobb lovakat, pl egy 150-es hafival már jobban tudnál dolgozni, ha a póni vonalat viszed, de akár kisebb félvérekkel is próbálkozhatsz.

Sajnálom, de ezt a pónit kinőtted. :(

2016. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem jó... a versenyen nézik a ló és lovas arányát és eléggé nagy vagy hozzá... inkább sportlovakkal versenyezz ugróban, én is kb. veled egymagas vagy kicsit talán alacsonyabb vagyok és magyar sportlóval, gidránnal, militarys lóval versenyzek
2016. márc. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A póni láthatóan kicsi neked, a nyereg pedig nagy a pónira. Megértem, hogy rossz, ha már nem versenyezhetsz a kedvenc lovaddal, de én is azt ajánlom, hogy válts nagyobb lóra. Egyrészt azért is, mert versenyen nézik a ló és lovas arányát, másrészt pedig azért, mert egy neked megfelelő méretű lóval sokkal jobban fogsz tudni menni. Ha arányos vagy a lóval, akkor a lábaid és az üleped is úgymond jobb helyen lesz, így sokkal könnyebben, és sokkal pontosabb segítségadásokkal fogsz tudni lovagolni.
2016. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
Ez nem csak attól függ hogy méretbe te és a ló mekkorák vagytok hanem attól is hogy, még nem-e töltötted be a 16. életévedet.
2016. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
A nyergeléssel alapvetően baj van, ugyanis a póni nyakában van a nyereg, jó 15-20 centivel hátrébb lenne a helye, a váll mögött. Hosszú rá ez a nyereg.
2016. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!