Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor engedhetem őket össze?

Mikor engedhetem őket össze?

Figyelt kérdés
Egy 7éves kancáról van szó és a gyerekéről. A csikócska 3 éves és nemrég lett kiherélve és szeretném most már egy karámba rakni őket. Bokszszomszédok most is és előtte is azok voltak. A kancám elég hisztis:/ Ma odaállítottam a kancát a csikó karámjához és ott szagolgatták egymást, de semmi nem történt. Nem vinnyogtak meg nem is farolt rá a kancám, pedig szokott... Ha most már kirakom őket együtt lesz gond? Vagy várjak még? A kisebb vagy a nagyobb legelőre lenne érdemes kirakni őket legelőször?
2016. márc. 13. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem először ha van rá lehetőség akkor rakd ki őket egymás melletti karámba egy pár napra, hogy össze tudjanak szagolni, megszokják egymás társaságát a legelőn, de ne tudják bántani egymást.

Először mindenképpen nagyobb legelőre rakd őket, hogy ha bármi történik, akkor az alsóbb rangú lónak legyen hova "menekülnie" és elbóklászhasson anélkül, hogy a másik ló útját keresztezné.

2016. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egymás melletti karámba nem tudom őket tenni de a bokszokba simán össze tudnak szagizni sőtt szoktak is. Meg el is érik egymást
2016. márc. 13. 23:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor rakd össze őket,maximum ha balhéznak közbeavatkozól.
2016. márc. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt azért fontos lenne tudni, mit jelent a nemrég lett kiherélve, mert ha két napja, akkor én még nem engedném össze őket jó szívvel, ha két hete, akkor viszont már igen.
2016. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Két hete
2016. márc. 14. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!