Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok arról, ha a...

Mit gondoltok arról, ha a lónak nincs szénahasa?

Figyelt kérdés
Nem rég új helyre vittem a lovam, és itt napi 3x abrak, és 4-5x széna van. Az abrakban sok minden van, annyira rost dús, hogy a szénát épp csak csipegetik a lovak, nem fogyasztanak belőle sokat. Emiatt izmosak ugyan, de nincs egyáltalán szénahasuk. Energikusak, izmosak, odafigyelnek rájuk nagyon alaposan. Nekem nagyon tetszik így. Bordái nem látszanak ki.

#szénahas
2016. márc. 20. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Maximum szalmahasa lehet ,nem széna.. Egyébként ha neked ez így tetszik akkor mi a kérdés? Nyilván egy jó bértartásnak a takarmányozás az egyik fő szempontja, ezt várná el az ember mindenhol ,nem egy marék szénát a ló előtt. Az meg senkinek nem tetszene ha a lova bordái már látszanának. Ha hosszútávon is így marad,nemcsak pár hónapig tart a mézesmadzag akkor kifogtál egy jó helyet.
2016. márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, szólsz, hogy több szénát, kevesebb abrakot kérsz. Ha tetszik, akkor meg örülsz neki, és annyi. Nem értem, hol a probléma. Az nem kívánatos, hogy a ló kövér legyen, vagy úgy nézzen ki, mintha minimum ikervehem lenne benne, csak mert annyira tömi a szalmát például (ergo rossz minőségű vagy kevés a széna).
2016. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felénk is szénahasnak mondják.

Nem is baj, ha nem kövér. A lényeg az, hogy az abrakolás arányban álljon a munkájukkal, különben rakéta üzemmódba kerülnek.

Jó ha van előttük széna, de a ló sem korlátlan zabagép, pl nálunk be van gurítva a körbála széna, de van hogy inkább felé sem néznek napoznak, szunyókálnak...stb Mikor megkívánják odamennek. Főleg ez akkor áll, ha mellé kapnak más takarmányt is, mert ők is tudják mi az elég.

2016. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Abszolút meg vagyok elégedve, sőt, nekem így jobban tetszenek a lovak, mint széna (szalma) hassal, de nagyon sok helyről hallottam vissza, hogy egy ló akkor jól táplált, ha "lóg" a hasa, és nem igaz, hogy nem veszem észre, hogy éhezik (???) a lovam :DDD

Kíváncsi voltam, ki hogy vélekedik erről a kérdésről :)

Olyan az abrak összeállítása, hogy nem megy az agyukra, szóval ebből a szempontból is tökéletes :3

2016. márc. 21. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Ossz meg róla képet. Ha ezt mondják, annak valami oka lehet. Főleg, hogy olyan szerintem nincs, hogy a lovak nem eszik a szénát, az abrak miatt. Milyen abrakot kapnak? Inkább arra gyanakodnék, hogy a széna rossz.
2016. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!