Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az fásli ugyan arra szolgál...

Az fásli ugyan arra szolgál mint az ínvédő?

Figyelt kérdés
Az lovam összeüti a lábait,és ínvédőt használok,de van fáslim is,rakhatok rá fáslit ugyan úgy véd vagy nem ? A fáslit akkor mire használjam ha erre nem jó ???? SOS !!! Kérlek segítsetek!!!

2016. márc. 22. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Fásli az csak a belső húzódásos ,rándulásos,szakadásos sérülésektől véd,ha összeüti a lábait,arra az ín/bokavédő kell.
2016. márc. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerinted egy puha anyag véd annyira, mint egy kemény műanyag?

Ha alapból nem keveri össze a ló lábait, elég rá a fásli, hogy kisebb összekoccanásoktól megvédje a lábat, de erre a célra alapvetően az ínvédő szolgál. A fásli a belső sérülésektől is csak korlátozottan véd, mert egy ló lábában akkora erők lépnek fel, hogy bár fikarcnyi támogatást nyújt, de komolyabb problémákat azért nem lehet vele megelőzni.

2016. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én fáslit arra a lovamra használtam, amelyiknek előtte részleges ínszalag-szakadása volt...sokkal jobban tart, mert ugye szorosan kell tekerni, és hozzányomja a szalagokat az inakhoz, így neki sem fáj, ill nem lesz belőle további probléma, de én csak a kombinált/gumis munkafáslit ajánlom, a polárfásli szerintem nem megfelelő erre...viszont ha összeüti a lábát a lovad, akkor mindenképpen ínvédőt használj, de vannak íntámaszos ínvédők, amik hasonló funkciót töltenek be, mint a fásli, de az összeütés ellen is véd.
2016. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt azért remélem tudod, hogy ha elkezded fáslizni a lovad, akkor mindig fásliznod kell ezentúl. Elég sok negatív hatása van. Nem fejteném ki, rengeteg jó cikk kering róla a világhálón. Kezdőként én is bedőltem annak, hogy szép és megy az alátétemhez, szegény lovamnak nem tett jót.

Nem azt mondom, hogy hülyeség és nem lehet rá szükség bizonyos esetekben, de javaslom nézz utána.

2016. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi minenkinek!!! :)
2016. márc. 30. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!