Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az izlandi ló miért nem...

Az izlandi ló miért nem számít póninak?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy izlandi lovas kérdés, ott írta ezt valaki, de azóta több helyütt is olvasom, hogy az izlandi az ló, és nem póni.

De miért? Hiszen a termete, az alkata stb. teljesen póniszerűek. Mi különbözteti meg akkor a többi pónitól?


2016. márc. 23. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én izlandi póninak ismerem, de méretében inkább kisló kategória, ez átmenet a póni és a nagy lovak közt. Ahogy a haflingi, a fjord és a tinker is kisló, azért mert a fajtának vannak 148 cm-nél kisebb, de nagyobb egyedei is.
2016. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
A póni marmagassága max. 120 cm. Az izlandié kb. 130.
2016. márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert lóként hivatkoznak rá a regisztrációjukban. Vagyis nem egy pónifajtának, hanem lófajtának vannak bejegyezve. Plusz az izlandiak nagyon érzékenyek a témára.
2016. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért mert az emberek nagy többsége lenézi a pónikat. Úgy tekint rájuk, mint rózsaszín pici gyerekeknek való hulladékok. Az izlandisok fel vannak háborodva, hogy kedvenc, szuper, sőt minden tekintetben kiváló fajtájukat fostos kis póninak tartják.


Én úgy tanultam, hogy 148 cm marmagasság alatt minden ló póninak számít. Kicsi telivért is felvesznek pl. Spotpóni méneskönyvbe (a mellékletbe legalábbis).


Persze én sportolok, így ebből a szempontból közelítem meg a póni fogalmát. Számomra egy erős alkatú strapabíró kicsi lovat jelent ami semmivel sem ér kevesebbet nagyobb társainál, sőt...

2016. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az izlandi póni.
2016. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!