Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindig használtak rá lábvédőke...

Mindig használtak rá lábvédőket, ezentúl is kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég vettem egy lovat, akire mindig használtak ín- és bokavédőt, valamint pataharangot a mellső lábakon. Soha nem volt sérülése, nem is veri össze lábait, szerintetek ezentúl is kellene használni rá?(ha ehhez szoktak a lábai) Vagy ínvédőnél nem annyira vészes, mint mondjuk fáslinál?
2016. márc. 29. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Én a pataharangot továbbra is használnám, gondolom,nem véletlen volt rajta eddig sem. Olcsóbb, mintha lelépné a vasat vagy sérülne. Ínvédővel úgy vagyok, hogy kb 10 mp rátenni, és inkább ne kelljen, de ha rosszat fordul, lép, megugrik, akkor viszont rögtön nyertél rajta, és nem két hetet kell várni... Nekem megéri használni :)
2016. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak az ínvédő nem arra való...

Lehet, hogy csak karácsonyfa effektus miatt használták ezen kiegészítőket. Ha úgy véled nem kell, nem bokázik, nem lépi le a pártáját, nem üti össze a mellső lábait, teljesen feleslegesek.

Ezen felül célszerű megnézni a felhasználás jellegét. Ha komolyabb munkára nem használod, felesleges feltenni. Szerintem terepen az ínvédő kimondottan káros lehet. Láttam már kidörzsölt lábat. Árkon bokron keresztül a homok, por bekerül az ínvédő és a láb közé, és szépen kidörzsöli.

Inak tartására nagyobb terhelésnél fáslit használnak, de azt fel kell tudni tenni. Nagyobb szakértelmet igényel, mint az ínvédő.

2016. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg párszor nélküle, hogy hogyan mozog, pl futószáron, de ha nem bokázik, nem lép a lábába, akkor teljesen felesleges.
2016. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felesleges, de én úgy vagyok vele, hogy ha 10 év alatt egyszer botlik meg vagy ugrik meg és rúg bele az inába, inkább legyen rajta feleslegesen 9 évet és 364 napot, de legyen rajta akkor, amikor védenie kell. Ártani nem árt és fő a biztonság. Legalább terepen.
2016. márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy nem árt. Melegíti a lábat, márpedig a szervet alapból ott meleg, ahol gyulladás van. Márpedig a láb mozgás közben elég sok hőt termel, aminek nincs merre távoznia hirtelen.

„Felfedezték, hogy azok a versenylovak, amelyek ínvédő és fásli nélkül edzettek, kevesebb ínproblémával rendelkeztek."


Ha nem kell rá, akkor ne legyen rajta. Az enyém elég durván bokázott, mikor elhoztam, időnént az elejét is furán rakta, pár hónap alatt következetes munkával szépen helyrejött a mozgáskultúrája, azóta nincs rajta semmi, csak ha az adott munka jellege megkívánja. De nem hatotta meg különösebben, hogy eltűnt róla a cucc, az se, ha egy-egy alkalommal valami miatt visszateszem, de ez is egyre ritkább.

2016. ápr. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Már egy hónapja van nálam, nem használtam rá eddig, úgy ítéltem meg nincs is rá szüksége. :)
2016. ápr. 24. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!