Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez eléggé elkeserítő ugye? :/...

Ez eléggé elkeserítő ugye? :/ Mindenki ezzel piszkál. (hosszú)

Figyelt kérdés
Már rég óta lovagolok,de nagyon sokat esem,ez persze engem ne m zavar,de a többieket valamiért igen.Estem már olyat is hogy 2 hétig alig birtam mozogni (2m magas paciról) de mindig vissza ültem a nyeregbe.DE a többiek azzal jönnek mindig hogy "Na ma is lesel?" és már elég cikinek érzem magam hogy szerintük nem vagyok olyan jó mint ők.Ma például szőrén vágtáztam,lovam megcsúszott a sárban,és leestem csoda hogy nem ment át rajtam.Persze megint jöttek a cikizések,hogy én csak leesni járok.Egyszer mikor szőrán tanultam ügetni,elvesztettem a ritmust és szó szerint lepattogtam a lóról...Akkor olyan is volt hogy vágtában fordult a ló szintén nyereg nélkül és megint lecsúsztam...De olyan is hogy megijedt a ló,és ugrott egyett én meg persze bele landoltam a sárba.Azért azt tartom jónak magamban hogy rögtön vissza ülök akárhogy is nézek ki,de úgy érzem a sok esés után soha nem leszek jó lovas...Pedig nem félek egyáltalán.Szerintetek abba hagyjam a lovaglást,mert nem való nekem?Am aki szeretne küldök neki privátba lovas képeket :)
2016. márc. 30. 19:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Kuldj kepet, ahol lovagolsz, megnezem igy kep alapjan.
2016. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ide is jöhet kép. :)

Egyébként azt tudom ajánlani, hogy ha szőrén ilyen gyakran esel, akkor lovagolj inkább nyeregben, úgy könnyebb fennmaradni, és így nem fognak cikizni, hogy mindig leesel.

2016. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én eleve nem értem, hogy ha ilyen jó szokásod, hogy szőrén folyton leesel, akkor egyáltalán minek engedik, hogy erőltesd, ahova jársz? Azért, ha már mindenki erről ismer téged, hogy te vagy az, aki folyton leesik, persze mindig van egy jó magyarázatod arra, hogy pont véletlen miért is estél le, mert az összes csillag rosszul állt együtt, az már nem ilyen "előfordul az ilyen" kategória. Én tuti nem örülnék neki, ha olyan járna hozzánk, aki állandóan leesik, de azért feszt erőlteti, hátha a végén valami komoly baja lesz.
2016. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ma tényleg elcsúszott a ló a sárban :) azért lovagolok szőrén mert úgy szeretem :D engem elsősorban nem az esés zavar hanem a többiek,és ameddig nem fogok olyan biztosan ülni mint nyeregben,nem hagyom abba.Mikor nem ment nyeregbe onnan is estem ám oh de még milyet.Szerintem aki nem esett soha lórol az nem igazán lovagolt még,esetleg max egy olyan iskola lovon aki úgy követi a parancsokat mint egy robot,semmi kihívás.

mennek a képek :D

2016. márc. 30. 20:19
 5/20 anonim ***** válasza:
Ide is jöhetne kép :) Kíváncsi vagyok, lehet, hogy eleve az üléseddel van a baj, befeszülsz, esetleg a ló nem használja a hátát és ezért kényelmetlen (mert nem csak neked lehet kényekmetlen a szőrézés, hanem a lónak is).
2016. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%

Lovasoktatóként mondom, hogy nagyon kevés az olyan lovas aki nem fél, és nagy előny. A bénaságot le lehet küzdeni. Tapasztalat! Én is sokat estem, és én még féltem is, de a kudarctól jobban féltem, mint az eséstől. Olimpikon nem leszek soha, de versenyzem. Csak maradj szorgalmas, heti egy lovaglással nehéz fejlődni.

A szőrén lovaglás meg jót tesz az egyensúlyodnak, megügyesít, de azért nyeregben is kell lovagolni a helyes ülés és segítségadás megtanulásához.

2016. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 lovasleányka válasza:
32%
Ne törődj az olyan emberekkel akik cikiznek ha leesik az ember akkor mi van? Na és velük is előfordulhat ha nem most akkor később, de ne add fel :) egyébként én több milliószor estem még sem hagytam abba mert szeretem, annyi kérdésem lenne csak hogy belsőcombbal szoritod a lovat vagy csak ülsz lazán? Mert régen nekem is ez volt a baj hogy combal nem szorítottam (csak ugye vigyázni kell hogy a vádliddal ne szorítsd mert a végén világgá megy a paci) ha nem tetted bróbáld ki vagy ha már megtetted és úgy is lecsuszol ajánlom azt hogy köss bőrt a gatyádnak arra a részére ahol a lovon ülsz egyik barátom az szokta és nem csúszkált :)
2016. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hetente 3-4x is elmegyek :) köszönöm a választ!
2016. márc. 30. 21:45
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is johet kep, énis szeretek szőrén lovagolni szivesen irok tapasztalatot vagy tanácsot is.
2016. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Szió! Küldöd nekem is? Amúgy szerintem ne szőrén, hanem egy stabil kényelmes nyeregben ülj :)
2016. márc. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!