Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki tud mutatni egy olyan...

Lovasleányka kérdése:

Valaki tud mutatni egy olyan oldalt ahol leírják átláthatóan azt hogy hogyan lehet egy lovat belovagolni vagyis újra lovagolni?

Figyelt kérdés
Van egy 8éves kancám elkezdék belovagolni de sajnos abba hagyták és most a lovam csak kizárólag akkor enged maga mellé ha lepucolom amúgy elmegy vagy elfordítja a testét és csak a fejéhez érhetek ez az első olyan esetem amit nem tudok megoldani 5 lovat már jól belovagoltam de ez a kanca kihívás aminek örülök ugyan de nem szeretném elrontani. Rajta kívül van egy 4éves csikóm és rúg harap de a közelembe se jön pedig soha nem bántottam, répával is nagyon nehezen tudok a közelébe kerülni (akkor sem nyúlok hozzá csak mindig közelebb állok apránként ahogy adom a répát) mit tehetek a csikóval valamint az anyával? Nem vagyok olyan nagyon kezdő! (Csak azért írom mert sokan azzal jönnek más kommentekbe is)
2016. márc. 31. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha öt lovat _jól_ belovagoltál, akkor mi a kérdés? Nem értem. A belovaglás nem könyv szerint történik, persze vannak lépései, de az adott ló mondja meg, hogy az adott pilanatban mivel kell a leginkább foglalkozni.


Most az van, hogy a lovaid ki nem állhatnak és nem akarják, hogy a közelükbe kerülj. Ehhez nem répa kell, hanem következetes, lószerető nevelés, ha ezt nem sikerül elérni, akkor nem tudom mégis hogyan szeretnéd belovagolni őket...

2016. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy utálna a kancám mert imádunk sétálni sokszor a fejét a kezebe nyomja akkor is követ amikor alig tud (szük helyen) múlt héten kijött a karámból és jött utánam (nem tart a vezérének!) A csikó lehet tényleg utál de figyelembe veszem hogy azokat a lovakat mielőtt megvettem verték őket hanyagolták nyáron heti 1szer kaptak ketten 7liter vizet és bizalmatlanok az anya (Csillag) elég nyugott csak a hátát félti akkor is ha felnyergelném és nem hiszem hogy azért utálna mert gondozom nem volt felé egy rossz mozdulatom sem és csak tudni szeretném hogy van-e egyszerű megoldás erre a gondra
2016. márc. 31. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Problémás lóra soha nincs egyszerű megoldás. Még a nem problémásra sincs olyan, hogy egyszerű, gyors, és hibamentes, hatékony és eredményes munka. Mert nincs.

Nézd meg a díjlovas versenyeket, egyik se úgy megy, ahogy kéne. De legalább villámgyorsan "oda vannak képezve".

A probémás lónak leginkább idő kell, türelem, és következetesség.

2016. ápr. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!