Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami megoldás?

Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok 1 éve logaglok egy héten egyszer ültem lovon. Most van egy pónim december óta. Elkezdtem most rendszeresen minden nap lovagolni,lépés,ügetés,vágta,néha ugratunk is. A bokám nem bírja azt,hogy egyfolytában lenyomom. Úgy lehet eggyáltalán lovagolni,hogy nem nyomom le a sarkam?? ILYET NE IS ÍRJATOK,HOY ADD FEL A LOVAGLÁST. NEM FOGOM ÉS A PONIMTÓL SEM VÁLOK MEG. :'( Van valami megoldás? Az elég,h otthon nem nyomom le nagyon csak picit. Ha oktatonal vagyok lenyomom meg ha terepen lenyomom?
2016. ápr. 7. 20:11
 1/7 A kérdező kommentje:
A bokam minden lovagláskor be van fáslizva és lóbalzsamma is be van kenve.
2016. ápr. 7. 20:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem nyomod le egyszer szépséghiba,másodszor meg technikailag veszélyes is lehet mert könnyebben belecsúszik és beakad a kengyelbe a lábad. érdemes rövidebb kengyelt csatolni ami kissé kényelmetlen,de rákényszerít h lenyomva tartsd a sarkad,aztan ha már berögzült ez a tartás akkor csatolhatsz hosszabbat . Viszont ügyelni kell arra h a rövid kengyel ne menjen a felső testtartásod rovására . Ez is egy javítómódszer saroklenyomáshoz. Ha nem bírja a lábad fizikálisan akkor viszont nem biztos h segít .
2016. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor te otthon szeretnél kummantani a saroklenyomással?

Na, most lehet megköveztek, de szerintem elég ha vízszintes a lábad, ha a kengyelt tudod taposni. Annak szerintem semmi értelme, hogy tönkre tedd az ízületeid. Szólni kell, hogy egyszerűen nem tudod annyira lenyomni és kézcsók.

Nekem pl. nem is megy mélyre a sarkam, mert nem olyan lazák az inaim, ízületeim és ezt meg is értik. Nekem azt mondják a lényeg, hogy a lábujjaim ne kifelé kandikáljanak, de addig nyomjam le, amíg elbírja a testem. Nincs értelme agyonvágni magad. Persze nyújtható lépcsőn meg ilyesmi, de nekem nem megy, ez van, ettől nem fogok nem lovagolni, de kínlódni sem, semmi értelme.

Beszéld meg az edződdel, hogy nem megy, fáj. Nem fog olyat kérni tőled, ami árt az egészségednek.

Nekem vízszintes a lábam, tán hangyányit van lejjebb a sarkam, hogy taposhassam a kengyelt, ennyi.

2016. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első le birom nyomni a sarkam,de fáj a bokám tőle. Második köszi :) az oktatom biztos megérti :) köszi a válaszokat.
2016. ápr. 8. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is sokáig így voltam. Egy sima óra után alig tudtam ráállni a lábamra, annyira fájt a bokám. Mi is csináltuk azt a rövid kengyeles módszert, amit az egyik válaszoló már javasolt, na akkor pár kör után úgy éreztem, hogy ha egy picit is megmozdítom a lábamat, akkor kettétörik a bokám. Ekkor heti 1x jártam lovagolni. Minden edzés előtt bekentem Voltaren kenőccsel a lábamat, bár nem éreztem, hogy segítene. Ez több évig eltartott. Most heti 2x járok lovagolni és szerencsére semmi bajom. El is felejtkeztem róla, csak a kérdést olvasva jutott eszembe ez a probléma. Te sokkal többet lovagolsz, mint én. Azt ajánlanám, hogy nem lovagolj ennyit, csak heti 2x. A többi napon futószárazd a pónit, dolgozz vele a földről, játszatok. Fokozatosan szoktatsd hozzá a lábad a nagyobb megterheléshez. Az oktatóm mondta, hogy úgy szoktassam a lábam a saroklenyomáshoz, hogy ráállok a lépcső szélére, megkapaszkodok a korlátban és rugózok a bokámmal. Nekem ez a módszer bejött. Remélem, hogy a te bokód is jobban lesz. (nekem sokszor ki is szokott ficamodni, akkor is ha csak sétáltam az utcán, de kb. 1 éve már ez sincs.)
2016. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi ezzel nagyon sokat segítettél te legalább átérzed a problémám :) a lépcsős módszert fogom gyakorolni :) remélem nekem is segít. Köszi a válaszod hasznos volt 😊
2016. ápr. 8. 19:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is pont a lépcsős módszert akartam javasolni, meg hogy próbálj úgy sétálni, hogy mindig a sarkad tedd le először a földre, ne lábujjhegyen pipiskedj, és kerüld a magassarkút, mert az ront a helyzeten. Kis sarka legyen a cipőnek, de ne 10-20 centik. Ezen kívül szerintem nyugodtan kend be a lábad estére is, akkor pihenteted is ugye, többet fog használni, mint meló közben.

Amit még tehetsz, hogy próbálj kengyel nélkül is dolgozni akár, az az ülést is javítja. Azt, hogy ne nyomd le a sarkad azért nem ajánlom, mert súlyos üléshibákhoz is vezethet, például a térd eltávolodhat a nyeregtől, stb... Amire figyelj, az ne is a sarakd legyen végső soron, hanem a helyes ülés. Ha minden megvan, a sarok magától igazodik oda, és úgy, ahogy kell neki, ez pedig nem egy olyan igazán mély pont lesz, alig valamivel a vízszintes alatt, de ahhoz közelítő.

Ami még eszembe jutott, de nem ismerem az anyagi helyzeteket, hogy megpróbálkozhatsz speciális kengyelekkel, a lovardában az egyik lánynak volt valami ilyesmi gondja, és neki segített, de már nem emlékszem, pontosan milyet vett. Vagy esetleg a western nyeregben is máshogy ül az ember.

2016. ápr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!