Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek én milyen szintén...

Szerintetek én milyen szintén lovagolok? (Kezdő vagy haladó) És lesz valaha esélyem verseny szinten űzni ezt a sportot?

Figyelt kérdés

Na én egy 12 éves lány vagyok, 2éve lovagolok. Hetente 1-2 alkalommal.

Az ügetés minden fajtája megy. A vágta is elég szépen:) a pályán szinte az összes alakzatot megtudom csinálni. A pacit magam csutakolom, nyergelem és kantározom . Mostában gyakran szoktam terepre járni és hát elég ijedős pacin vagyok aki mindig megijed ...sokat vágtázunk.Ha épp pályán lovagolok akkor ugratok (még csak 40-50cm) és a vágtát tökéletesítem. :)

(Amúgy sokkal jobban szeretek pályán lovagolni és ugratni:D mint terepre járni. )



2016. ápr. 10. 10:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, *szinten
2016. ápr. 10. 10:41
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát hogy milyen szinten lovagolsz azt nem tudom megmondani.

Hát ha folyamatosan eljársz lovagolni és az "edzések" számát nem csökkented hanem növeled akkor idővel biztosan lesz esélyed versenyezni ^^

De szerintem ne idős lovon lovagolj mindig. Szép lassan majd próbálj meg fiatal lovakon mert azok erősebbek és gyorsabbak és kevésbé irányíthatóak.

Ezt csak azért írom (amennyire én tudom!!) mert akkor te is többet fejlődsz ha egy kevésbé irányítható lóval gyakorolsz :)

2016. ápr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig egy 14 éves lovon lovagoltam, de most ahogy ugratok már egy 6 évesen lovagolok 😊
2016. ápr. 10. 18:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezdő
2016. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 😊
2016. ápr. 10. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy leírás alapján ez megmondhatatlan. Egy teljes edzés megnézéséből már lehet mondani valamit. Soha nem az a kérdés, hogy eljut-e a ló A-ból B-be, tehát egy ugrás túloldalára, vagy egy ptanyomfigurát meglovagolsz-e, hanem az, hogy hogyan. Mert abból derül ki, milyen lovas vagy.

Versenyszintre eljuthatsz persze, olyan emberek is eljutnak sokszor, akiknek futószáron lenne a helyük, nem ezen múlik, a sikeresség talán már más kérdés - edző, pénz, ló, elhivatottság...

2016. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kezdő (egy buta kérdést feltevő kezdő ha így jobban tettszik)
2016. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani. Látni kellene legalább egy edzésedet.

A versenyzés egy teljesen más dolog.


Eljutni el lehet versenyekre, olyannak is, akinek akire még egy teniszlabdát se bíznék, nemhogy lovat.


Nem ez számít. Az számít, hogy hogyan csinálod, amit csinálsz. Mennyire vagy összhangban a lovaddal, mennyire bíztok meg egymásban.

2016. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!