Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik fehér/szürke kiscsikó?

Létezik fehér/szürke kiscsikó?

Figyelt kérdés
Van olyan kiscsikó ami fehéren/szürkén születik és olyan is marad?

2016. ápr. 12. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem.
2016. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
22%
Nagy valószinűséggel, igen
2016. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van, a letalis es a dominans feher. A letalis par napos koraban elpusztul sajnos. Mind a ketto nagyon ritka.
2016. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Albínó vagy nagyon minimális jeggyel tarka, de elég ritka mindkettő. Általában a recesszív gének ilyetén megjelenése azt is jelenti, hogy más örökletes betegségek is nagy valószínűséggel előfordulnak (sokszor el is vetél még az elején a kanca). De a fent említett letális fehér egyszerűre lefordítva azt jelenti, hogy túl nagy a káosz a csikó szervezetében, és ezért nem él túl...
2016. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A cremello ilyen. Fakó szülőpártól előfordul egy-egy ilyen csikó. Kék a szemük.
2016. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jézuus....😦

Ezt én idáig nem is tudtam hogy elpusztulnak... Uristen szegénykéiim😢

2016. ápr. 13. 20:39
 7/10 A kérdező kommentje:
De miért halnak meg??😰
2016. ápr. 13. 20:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mind pusztul el. Az albinóságot egy olyan gén okozza, ami homozigóta formában letális. Tehát csak ha mindkét szülőtöl ezt kapja, lehet gond. Akkor is inkább magzati korban hal el. Az albínó és cremello, ha jól tudom nem két külön dolog, de mindkettő fehéren születik.
2016. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az albinó és a cremello két külön szín, az albínónak egyáltalán nincs semmilyen festékanyag génje, a cremello viszont hordoz egy Cr gént, amitől kap egy krémesebb színt a ló.

Albino: [link]

Cremello: [link]


Továbbá, ha egy cremello ló párosodik egy sárga lóval, akkor abból lesz a palomino, ha pejjel abból pedig a fakó csikó.

2016. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem pejtarka lovam van, összesen 2 folt van rajta, ami elég kicsi, a fején meg az oldalán a maradék helyeken hó fehér, a szeme kék, van asszem 3 tesója, nekik is kék a szemük, és a testük 85-90%-ban fehérek, túlélték
2016. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!