Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Be lehet idomítani egy lovat...

Be lehet idomítani egy lovat fogatolásra, díjugratásra, díjlovaglásra és westernre is együtt?

Figyelt kérdés
mindezeket hobbiszinten. Ugratás max. 100cm-ig, díjlovaglás rajtengedélyszinten, fogatolás rajtengedélyszinten, western hobbiszinten. Elméleti kérdés

2016. ápr. 18. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Hobbi szinten igen. Nekem van lovam, ami versenyzett fogatban, militaryban, ugróban, díjlovaglásban. Mindben alapszinten(illetve ugróban 120 cm-en). A western kimaradt, de miért ne lehetne?
2016. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Baromság részben mert egy ló nem csinál ennyi mindent,a díjfogatlovakból sok kap díjlovas kiképzést,ugrás alapja a díjlovaglás ezért ez a 3 összefér de a western borítja a sort mert vagy angol vagy western stílusra van belovagolva,a 2 együtt minőségi módon nem fér össze.
2016. ápr. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is a westernt hagynám ki. A díjlovaglás, díjugratás relatíve hasonló segítségeket ad, a fogatolás nyilván annyira más, hogy azt nem fogja összekeverni a lovaglással, de a western a hasonló szituációban (ráülnek) annyira másképp kéri a dolgokat, hogy az simán megkavarhatja a lovat. Neki nagyon mindegy, hogy milyen nyerget raknak rá, csak annyi jön le, hogy fel akarnak rá ülni. Egyszerűen nem fogja érteni, hogy mi van.. :)
2016. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha ebben törném a fejem, akkor vennék egy rámásabb ugrólovat, ami ugrik magabiztosan méteren. A díjlovaglás része az az ugratás alapja is, szóval simán idomítható, emellé meg be lehet kocsizni is. A jó kocsisló be is van lovagolva, nyeregből és földről is idomítást igényel.

A western viszont nem fér bele, mert az egy másik stílus. Rakhatsz rá wesconyerget, de attól nem lesz westernló, csak ló western nyereggel a hátán, de ugyanúgy az angol segítségekre fog reagálni.

2016. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
A westernnel lesz baj, ugyanis míg a díjlovaglás és a kocsizás remekül megfér az ugrással, a western nem. Míg az előbbi három az összeszedettségre és az átengedősségre épít, a western a lazaságra, ezért megy a ló hosszú száron, elengedetten, míg a díjló rövid száron, összeszedetten. Alapjaiban eltér a képzési cél, és az út, a feladatok, még úgy is, hogy nagyon sok mozzanat közös. Hobbi szinten minden működik a westernen kívül, az átlovaglást igényel. Viszont a díjlovaglás és a kocsizás (ld díjhajtás) vagy a díjlovaglás és az ugratás (ld miitary) akár magasabb szinten is járhat kéz a kézben, sőt.
2016. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2016. ápr. 19. 20:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze!Sőt, szerintem az a jó ha egy ló mindenhez ért. Pont így a lovas is. Az én lovam hátas elsősorban westernben is lovagolom, angol stílusban is. Ugratunk amatőr verseny szinten és most kezdtünk el magasiskolás gyakorlatokat mint pl az iskolaálljt. Emelett ő hordja haza magának a kaját a mezőről sőt tavasszal baronáltam is vele. Ilyen egy univerzális ló. Mindent kipróbálunk és nagyon élvezi. Ez egy rugalmas életvitel a lónak, mindig mutatok neki újat s nm gyötröm egy dologgal csikókorától nyugdíjazásig.Mint soklovas... ha hobbiló akkor csak hobbira használjuk egész életében...a lónak az életkedve is elmegy. A ló kenyere a zab és a munka! (a változatos munka) :)
2016. ápr. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Dijlovaglás nem nagyon fér össze a fogattal. Az én lovam fogatló volt és sokat szenvedtem mire az alsónyakéle jól kerekedett. Mondjuk én aktívan versenyzek,lehet hogy egy E8-at letudnál vele menni. De L-et már nehezen.
2016. ápr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, tényleg nem szemétkedni akarok, de díjlovas lovardában dolgozom, és az "állj" a shetland póni kontra hatéves gyerek szint... Magasiskola a piaffe és a vágtapiruett szintje. Ennek ellenére támogatom a fegyelmezettségi gyakorlatokat (megáll és nem fejet vakargat, hanem odafigyel, hátha kérnek tőle valamit), hajrá! :)
2016. ápr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előtti :) Lassan gépeltem :P
2016. ápr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!