Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Összeszoktatás menni fog?

Összeszoktatás menni fog?

Figyelt kérdés
Adott egy kancacsikó(2 éves) és egy 5 éves kanca a pár hetes csikójával. Egy karámba kéne tegyem őket.. Hogy csináljam hogy semmiképp se legyen baj? A szoptatós kanca szerintem nagyon félti majd a kiscsikóját a 2évestől. Először a kiscsikót ne engedjem be amig ki nm harcolja a ket nagy lo a rangsort? Tanácsokat várok köszi :)
2016. ápr. 20. 07:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Az anyja mindig félteni fogja a csikóját, ezen az sem változtat, ha őt külön próbálod szoktatni a másik lóval - igazából az amúgy sem fog menni, mert folyamatosan azon lesz, hogy valahogy visszakerüljön a csikója mellé, aki szintén lebontja a környezetét nagy kétségbeesésében, hogy valahogy az anyjához juthasson.

Ráadásul a két éves még mindig gyerek, és játszik, csakhogy az ő ereje már jóval nagyobb, mint a fiatal társáé - így az anyakanca folyamatosan ott kell, hogy legyen, éberen, hogy védhesse a csikóját, ez hosszútávon idegileg felőrli a végén. Elég húzós vállalkozás a dolog, én leginkább egyáltalán nem vágnék bele inkább. Egy kész ménesbe egyszerűbb a csikós kancát berakni, mert a kicsit a ménes hamar elfogadja, és védelmezi. De különálló csikós ló köré épíeni a ménest már problémás.

2016. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy saját ménesem sajnos nincs :D Hozni fogják a kétévest és csak az a lehetőség van hogy egy karámba teszem őket merthogy csak egy karámom van mondjuk az jó nagy.Az a helyzet hogy nem szeretném különtenni őket mert előbb vagy utóbb de totálisan meg kell szokják egymast mert a továbbiakban isegyütt fognak élni.Volt ez a verzió hogy villanypasztorral ketteválasztom a karamot de 100%ig biztos hogy azt a nagycsikó szétszedi. Temperamentumos egy csikó. Szóval nem tudom hogy csinaljam... Egyetlenegy karám van és adott a kiscsikoskanca es a fiatal kanca es fogalmam sincs egyenlore hogy hogyan oldjam meg. Bértartásba nincs is lehetoseg vinni de nem is vinnem mert epp eleg helyük van itt csak ezzel az összeszoktatással vagyok gondban mert ott az a picicsikó őt féltem . mert ha csak a ket kanca lenne azok megoldanak a rangsorvitákat eslehet igyis megoldanák csak épp 2 verekedő ló között ha ott ugral egy kiscsiko nehogy szettapossak vagy felrugjak stb...
2016. ápr. 21. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!