Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi egy iskolaló "szavatoss...

Mennyi egy iskolaló "szavatossága"?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy meg van szabva, hogy hány éves korig, vagy hány évig dolgozhat ilyen munkában egy ló?

Vagy addig megy amíg bírja?

Van egy ló, akin tanulok lovagolni, de nagyon hozzám nőtt. Azért szeretném tudni, hogy esetleg később ha már idősebb lesz, vajon lecserélik úgymond, és lenne esélyem megvenni? :)



2016. ápr. 20. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Ez lovardától is függ. Van, ahol a ló szavatossága egy nyár - tehát lehúzza a táborokat, majd a lovasszám megcsappanásával mgy is vágóba, hogy aztán jövőre egy új ló helyettesítse.

Más helyeken addig megy a ló, amíg él és mozog, akkor is, ha már olyan kehes, hogy olykor szó szerint összeesik a lovas alatt (és ez nem vicc, láttam ilyet. Senkinek se kívánom).

Normálisabb helyeken a ló addig megy, amíg láthatóan bírja, és amint kezd neki sok lenni a napi X lovas, de eggyel még vígan lennének évei hátra, eladják. Persze itt is nagyon fontos, hogy milyen volt az addig munkában eltöltött idő, milyen a ló háta, a lábai, tüdeje, stb.

2016. ápr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szóval akkor ahogy látom nincs ilyen általános szabály... majd akkor utána kérdezek :)
2016. ápr. 23. 09:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyi, ha van pénzed és lehetőséged, akkor vedd meg a kiszemelt lovat :) Nincs szavatosság attól függ mennyire van széthajtva. Láttam már 20 éves iskola lovat is,bár ő már csak heti 2-3x dolgozott, de láttam olyat is, aki 15 éves korára (ami egyáltalán nem öreg), már vágóba küldték, mert hónapokat kellett már állnia annyira rossz volt a lába (és az álló ló nem hoz pénzt).

Egyed és lovardafüggő.

2016. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szegény paci :( Köszi a választ!
2016. ápr. 30. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!