Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rosszabb annyival az...

Miért rosszabb annyival az iskolalovaknak mint egy magánszemély lovának?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek mert egy iskolaló normális helyen nincsen kizsigerelve. És most csak a normális lovardákra gondolok ahol a tulaj és az ott dolgozóknak fontos a lovak jóléte. Őket többen is szeretik mindig kapnak finomságot az igaz hogy nincs egy személy akihez kötődhetnek ez egy hátrány illetve rajtuk tanulnak a kezdők de ismerjük el mindenki volt kezdő és huppogptt egy ló hátán illetve vagy volt saját lova de akkor annak a hátán tanult az is ugyanúgy érezte. És magánszemély is lovagolhatja napi 2szer a lovát vagy csinálhat unalmas dolgot vele. Azt az már az edző feladata hogy az iskolaló ne fásuljon be mert akkor az emberek is befognak. Miért mondják ezt? Mit gondoltok?

2016. ápr. 21. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Részben igazad van,lehet kitalálni úgy munkát h ne fásuljon bele,de igennehéz kezdőkkel változatos munkát összeállítani,főleg ha egy nap megy 3-4 lovas arra a lóra. Azért a legtöbb helyen az iskolaló egy eszköz,ami mindenkié ,nincsenek többségben az olyan helyek ,ahol jó lenne az iskolalovaknak.
2016. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy nagyon sok helyen az iskolaló nem érző lény,hanem könnyen pótolható pénzkereső eszköz.

Bérlovardában tanulótól is hallottam olyan megjegyzést,hogy ezekért a lovakért nem kár,ha tönkremennek,azért vannak.A tanulók rajtuk megtanulnak lovagolni és ha majd jó lóra kerülnek,azt már nem teszik tönkre.Megsértődött a srác,mikor mondtam neki,hogy a magafajta soha a büdös életben nem fog jó lóra kerülni ilyen hozzáállással.

2016. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Bár nem alaptalan az általánosítás, de mégsem biztos, hogy az iskolalónak rosszabb. Hasonlóan ahhoz, hogy van olyan "céges" autó, amelyet ugyan többen hajtanak, még is jobban karban van tartva, kevésbé van lepusztítva, mint egy-egy magánszemély saját autója.


1.) Biztos, hogy annál nincs jobb egy ló számára, mintha van egy hozzáértő, lószerető gazdája, aki minden nap dolgozik vele és gondoskodik róla. (MInt ahogy tapasztalat szerint egy autónak is ez a legjobb, ha egy "gazdája" van.)


2.) Ha több kezdő is lovagolja, azért az iskolalónak is lehet egy igazi gazdája, aki egyedi módon törődik vele.

Voltam olyan helyen, ahol a tulajdonos-oktató vigyáz az iskolalóra is. Csak úgy és annyian ülnek fel rá egymás után, hogy az a lónak kicsit se legyen több, mint amennyit fizikailag és "pszichésen" bír. Ezt én olyan helyen tapasztaltam, ahol a lovardában hosszú évek alatt, nagyon jól felkészített lovakkal lovagoltatnak, és nem csak kezdőket tanítanak az "iskolalovakon", hanem haladókat is, illetve terápiás lovasfoglalkozásokon is használják ugyanezeket a lovakat. Nyilván, hogy óvják a szinte pótolhatatlan lovak egészségét… (Emiatt persze a lovak nem termelnek sok-sok pénzt.)

Ha a lovardában szeretik a lovakat, akkor egyébként éppen emiatt igyekeznek jól megtanítani a lovaglást a kezdő és haladó tanulóiknak, hogy ne állatkínzás legyen a lósport.


3.) Egy magánszemély lovának is lehet nagyon rossz sora, habár csak egy ember használja (ki).

2016. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Pont azért amit teis mondtál!A lónak gazda kell (1db) akihez kötődhet! Folyton kezdőket tanítani unalmas. és soha sem szabadul! A sajat lo lovasa egy ideig kezdo de aztan haladó majd profi es pl kezdi a karamba a lovaglast de halad es vegul terepezhet meg akarmi a kisgazdajaval. Akar versenyezhetnek is! Az iskolalonak meg orokre maradnia kell a kezdo szinten.
2016. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze mindenki hupogott az elején, csak az a nem mindegy, hogy szinte mindig hupogók lovagolják, kezdő lovasok lévén,kivétel mikor épp lovagolni tudó ember kerül rájuk. Ahol most lovagolok, ott suli időben nem szakadnak meg a lovak, egész héten pihennek, illetve beesik néha 1-1 lovas, viszont a hétvége csúcsidőszak, ilyenkor előfordul, hogy napi 6-8 órát is mennek. Mivel mi a nagyon kezdőkkel foglalkozunk, ennek javarésze séta.

Nyáron már húzósabb, mert vannak táborok is, de nincsenek agyon hajtva. Ráadásul ez nem ilyen kupec lovarda, hogy szezonra feltöltik az istállót és holt szezonba meg mennek vágóba a lovak, hanem fix lovakkal dolgoznak, akik szeretve vannak és a takarmányon se spórolnak.


Sajna nem minden lovi ilyen, sok helyen kizsigerelik a lovakat, lenyomnak nyáron napi szinten 8 órát, aztán ősszel mennek a kupechez/vágóba.

Az, hogy mennyit megy egy ló megint más. Nekem hobbi lovam van, de nálam a lovaglás nem 1 óra, hanem 2-3-4 óra is (simán bírja). Persze 3-4 óra az inkább terep, pályamunkára megy egyet délelőtt meg egyet délután nem lesz tőle semmi baja. Ha szépen hozzá van szoktatva a munkához nem probléma.


Szóval iskolalónak se mindegy, hogy hol van. Van ahol megbecsülik őket, van ahol 1-2 szezonos lóként tekintenek rájuk. Nem érdekli őket, ha sánta vagy ha felnyomta a nyereg, menniük kell és kész. Mondjuk aki ért hozzá és jóérzésű, az ilyen lovardát messzire elkerüli.

2016. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen így értem de igazából akkor az egész csak a lovardától függ. Fura emberek lehetnek ott ahol képesek elküldeni a lovakat vágóba vagy sokáig dolgoztatni. Azokat a lovardákat amiket én ismerek ott állandó lovak vannak és nincsenek túlhajszolva sokat terepeznek főleg jó időben és jól vannak tartva. Köszi a válaszokat. :)
2016. ápr. 23. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem ki és miért pontozta le a hármas válaszolót. Nagyon jól leírta mi a helyzet. Főleg a 3. ponttal értek egyet.

Vannak jó lovasiskolák, csak kevesen.

2016. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!