Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ismeretlen csikó papírozásának...

Ismeretlen csikó papírozásának menete?

Figyelt kérdés

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy vásároltam egy mén csikót, most lesz egy éves viszont semmilyen papírokkal nem rendelkezik, én viszont rendes gazda módjára szeretném lepapíroztatni.

Utána olvastam az MLOSZ oldalán, de nem nagyon igazodtam ki.

A csikó semmilyen papírokkal nem rendelkezik, anya+apa ismeretlen.

Szóval először mit kellene tennem? Kihívni a ló felügyelőt aki bele rak a csikóba egy chipet? Vagy ezt állatorvos is elvégezheti?

Származási lapot és útlevelet is szeretnék a csikónak, de nem tudom, hogy mit miután kellene csinálni?

Bevizsgáltatni kevésvérűség+takonykórra, kihívni az állatorvost bechippeltetni vagy a felügyelőt kihívni? És hogy az árak, hogyan lennének?

Szóval azonosítás+chipre azt írták 15000+1500, ezen felül még lesz költség?

Előre is köszönöm!



2016. ápr. 25. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok, csak idősebb lóval, most veszem meg és semmije sincs.

Először hívd ki az állatorvost, ő leoltja, vesz vért, kivizsgálja és a chipezést is ő csinálja.

Az árak orvosonként változnak de ahogy írod olyan 15ezer körül van a chipezés. Influenza, tetanusz oltás sem árt, 8-10 ezer körül van darabja.. sőt még lehet más oltást is ajánl az orvos, hasonló áron.

A lóútlevelet akkor tudod megcsináltatni neki ha már a te neveden van.

[link]

itt mindent leírnak, a kiváltás 6500Ft.

Egyenlőre én is még csak eddig jutottam, remélem tudtam segíteni! :)

2016. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem leírni hogy ugye állatorvosnak a kiszállást fizetned kell, plusz csak az hogy megvizsgálja 6-8000 között mozog.
2016. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én viszont már csináltam ilyet, nem csak folyamatban van. A lótenyésztési felügyelőt kell felhívni. Ő majd úgyis elmond mindent, de azért leírom, ha már elkezdtem.

Kijön időpontra, chipet rak a lovadba, berajzolja a diagramját kitöltitek együtt a lóútlevéligénylőt, és a tulajdonosi nyilatkozatot. Ehhez kell majd két tanú.

Az állatorvos azért kell, mert az ismeretlen származású lovaknak, csak akkor adják ki az útlevelét, ha van negatív laboreredménye. Vért viszont nem tudsz vetetni, amíg nincs chip a lóban. Őrület, mi?!

Nekem kb. 30 000 Ft-omba került ez a művelet, kiszállással, mindennel együtt, plussz a lóútlevél, amit utánvéttel kértem.

2016. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. ápr. 27. 10:34
 5/5 anonim ***** válasza:
A lóútlevél igényléshez amúgy nem kell, hogy a neveden legyen, mivel nincs semmi azonosítója a lónak, így rendes szerződést sem tudtál írni, ami igazolná, hogy a tied, de nyilatkozatot kell kitöltened erről majd, igen. Lóútlevél átírásánál van jeentősége annak, hogy ha eladtad a lovat, az új gazda tudja igazolni is, hogy megvette tőled.
2016. ápr. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!