Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 3 éves gyerek és póni?

3 éves gyerek és póni?

Figyelt kérdés
Jár hozzánk lovacskázni egy pici lány (képzett, kulturált shetlandi pónin), és akadálypályát szoktunk neki építeni, de unjuk már a szlalomot meg a folyosót, bójákból rakott kiskört... Valakinek ötlete esetleg, hogy mit csináljunk 40 percig? Rúd, bója, vödör, labda van :)

2016. máj. 5. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Pónijátékos feladatokat. Nézd meg!! Atok jók :)
2016. máj. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lóápolás alapjai, gyerekszinten. Nem árt, ha tudja....
2016. máj. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 éves gyereknek sok a 40 perc,a fejed tetejére állhatsz akkor sem fog addig figyelni.
2016. máj. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megpróbálok sorrendben válaszolni:

1- kerestem, de túl sok mindent nem találtam, mert csak a plüss vackokat dobálja a google... link vagy konkrét ötlet esetleg? :)


2- az első 20 meg az utolsó 5-10 perc ebből megy el, de még így sok marad... aranyosan elvakargatja egyébként, meg tudja, mi az a patazsír, nyeregalátét, stb


3- általában ezért próbálunk meg valami változatosat kitalálni neki, de olyan a póni is, hogyha lépésben nem figyel a gyerek, akkor nem figyel. A szlalomot tök egyedül csinálja szerintem :) Az első 25-30 perc a sétálós rész, utána pár kört üget futószáron (lovacska lusta, de nem hülye, gyök kettővel), utána meg fordulás a nyeregben, nyak átölelése, stb.

2016. máj. 6. 21:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg más patanyomfigurát pl kígyóvonal az érdekes lehet. Tudjátok még tornáztatni is: karkörzések, lábhoz hajolás, hátrafordulás, lefeküdni a ló hátára. Szóval picit voltizsálni vele de csak nagyon egyszerű feladatokkal. Rámenni arra hogy minél tökéletesebben csinálja. Iramfokozásokat (gyors ügetés biztos izgalmasabb neki). Elengedni a kezével a kápát/voltizshevedert. Nem tudom mindenkinek lovagol ha nyeregben ki lehet próbáltatni voltizshevederrel vagy szőrén csak figyeljetek le ne essen. Biztos ülést tanítani. Kengyellel és anélkül.

Remélem tudtam segíteni :)

2016. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!