Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyzésnél van valami...

Versenyzésnél van valami jelentősége a ló nemének?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés


Díjlovaglásban, ha ez számít.


2016. máj. 7. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Olasz díjlovas istállóban dolgozom, itt és a versenyeken is túlnyomó többségben vannak a heréltek. Egyenletesebb teljesítményt adnak le, meg annyira talán nem is izgatottak a versenyen, ergo jó eséllyel azt tudod előadni, mint amit otthon begyakoroltatok. A mének a mobilboxban, melegítőn eléggé fel tudnak paprikázódni, és ugye az arénában nem igazán arra kéne figyelniük, hogy kivel kéne verekedni, vagy a kiscsikón gyúrni. A kancák meg eleve ki vannak szolgáltatva a hormonoknak, pláne ha hirtelen sokat összezársz néhány ménnel, de a díjlovaglásban egy idő után dekákon múlhat sok minden (szár, csizma nyomása). Ha a versenyen kapcsol, hogy sárlik, és csiklandós, borulhat minden, akármilyen ügyes meg aranyos otthon...

Nyilván, mint minden ilyesmi, ez is általánosítás, azt írtam le, amit én eddig tapasztaltam. Tuti, hogy van sok normális, fegyelmezett mén és kanca, meg ugyanannyi agyahagyott herélt :)

2016. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A herélt a legjobb munkaló!
2016. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2016. máj. 8. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!