Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan ne csak a szarral...

Hogyan ne csak a szarral forduljak lovaglas kozben?

Figyelt kérdés
Tegnap lovagoltam eloszor szabadon. 60perces volt az edzes, az elso fel oraban 4 en voltunk es en 2. Kent kovetkeztem a sorban, a masik felnoraban 2en voltunk es en voltam azbelso. Amikor en voktam az elso es ugye nejem kellett teljesen iranyitani anlovat, mivel nem tudot ki utan menni ezert pl. Fel lovardanal vagy haromivu kigyovonalnal ha "kanyarodni kellett" akkor hirtelen felhuztem a kezemet joval a marja fole es huztam arra amerre kanyarodni akartam, pluszban ugye a labammal odazartam. Az edzom csinal olyst higy neha kivetetk a labad a kengyelbol, a szarat meg azt mondja dobjuk a lo nyakaba es olyankor ugy kell ugetni. Mi lesz velem olyankor? Hogy tudnam kevesbe a szarral iranyitani?

2016. máj. 13. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fú, ezt nagyon bonyolult így leírni.. De megpróbálom. A lovat testsúllyal kell irányítani, persze kell a szár, de minimális, akkor is a külsővel fordítasz de... Hogy mondjam el egyszerűen?

Comb és térd segít a fordulásban, meg persze a csípő. Összeszorítod a lovat és úgy próbálod meg elfordítani, mintha finoman a csípőddel próbálnád " eltekerni". Külső comb odazár, a csípő kissé elfordul, de amúgy is oda fordulsz ahova mész, válla aprót jön hátrébb, belső ülőcsontra ráterhelsz... Annyival könnyebb lenne megmutatni.... Ha megkérdezed az oktatód nem mondja el? marha nehéz leírni :D

2016. máj. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Ha tegnap kerültél le futószárról, akkor még előtted az élet. Ha nem vagy született tehetség, akkor csak rengeteg gyakorlással lehet ráérezni ezekre a dolgokra. Elmondásból, tankönyvből esélytelen megtanulni. Az edző azért kell, hogy elmondja, épp mit csinálsz rosszul, egy tapasztalt lovas kívülről jól látja még az apróbb hibákat is, ami pont elég ahhoz, hogy "szar" nélkül már ne sikerüljön egy-egy fordulás.
2016. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Majd belejössz. Pl ha balra akarsz fordulni ,bal ülőcsontodra helyezd a súlyt,bal váll kissé hátrébb,fordul az is ,bal szárral állítod a ló fejét a fordulás irányába,jobb szárad lezárja a ló vállát és fordítja,jobb csizmáddal együtt ami a heveder mögött van egy kicsivel. A megfelelő oldalra terhelés és a csizma szerepe a hangsúly.
2016. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elnezest, szárral... Es koszonom , de az oktatom is mondjanhogy mit csak a hetvegen megyek versenyre kezdore. Lesz bolyakerulgetes, jaroiskola. Jaroiskolanal muszaj leulni tanugetesbe?
2016. máj. 13. 14:04
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem. Lovagolhatod könnyített ülésben vagy könnyűügetésben (leggyakoribb).
2016. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszi, es ez cavalettinel is igaz? Jah es az ellen mit nem tudok megtenni, higy konnyuugetes kozben h ne "lokjem ki" a labamat magam alol mikor felallok?
2016. máj. 13. 14:51
 7/14 anonim ***** válasza:
Ki mondat, hogy ülj le jàróiskolàban? Merre lovagolsz, ha megkérdezhetem?
2016. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha előretolódik a lábad az székülést eredményez. Gyakorlás kérdése és rá kell érezni,de sarok lenyomva,vállakkal egyvonalban térd szorít ,lábszárad szorosan öleli a ló oldalát. Így a helyén marad a lábad de gondolom közben az edzőt ezeket elmondja..
2016. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik már én is régimódinak számítok a szerény fiatal felnőtt életkorommal, ha még egy járóiskolán ügetésben áthajtást teljes kikönnyítéssel tanultam... Most húzom a szám mondhatni, hogy hová fajult a lovasoktatás is manapság. De hát, ahány ember annyi szokás.


Egyébként a kérdésedre válaszolva, mint azt már leírták előttem sokan: láb- és testsúlysegítségek, de többet én sem tudok hozzá tenni, mint az előttem válaszolók. Az oktatódnak el kell mondania, meg kell tanítania. Ne aggódj emiatt, leírásod alapján még kezdő vagy, belejössz, amint ráérzel :) Csak türelem, idő és rengeteg gyakorlás.

2016. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem mondtak h uljek le hanwm vannak haladok akik leulnek. Lattam olyat is hogy kikonnyitettek, de nekem a konnyu ugetes a legkenyelmedebb es ott tudok eleg lenduletet es kozben tartast adni a pacinak. Gyor kornyeki vagyok...
2016. máj. 13. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!