Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak szerintem túlzás már az,...

Csak szerintem túlzás már az, hogy egy lovardában egy nem póni, nem beteg, nem sovány, normál testalkatú "nagy" lóra maximum 70 kilos lovas ülhet rá?

Figyelt kérdés
Okés, hogy vigyázzunk a lovainkra, de azért ez már túlzás nem? Szerintetek?

2016. máj. 13. 13:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A kérdésem ihletője egyébként az volt, hogy én nő létemre 73 kilo vagyok és van egy kislovunk, ami simán elbír meg az egyik rokonunk van egy arab telivérje, ő se riányált ezen soha, hogy nem ülhetek rá...jó mondjuk egy testesebb csődöre van. De a férjem 90 kilo és még ezen sem akadt ki senki, hogy ő minek ül lóra, pedig ugrat is rendszeresen (jó nem ponin nyilván). Mi ez a új divat, az állatvédelem már itt tart, hogy lassan csak 50 kilós tinilánykák lovagolhatnak egy Shire-t is? :D
2016. máj. 13. 13:56
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagyok se állatvédő, se hozzáértő, csak egyszerű emberként mondom, én sem engednék 70+ kilós embereket lóra ülni, sajnálnám azt a lovat... De ha rajtam múlna el is küldeném az összes elhízott embert kötelezően fogyókúrázni, mozogni. (Nem lovagolni, attól nem fogy le, max a ló)
2016. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
OMG te normális vagy hallod? 73 kilo egy átlagos lónak már hogy a fenébe lenne sok? Ember láttál te már lovat egyáltalán? Írtam, hogy nem póniról meg ilyenekről beszélek...egy egészséges férfi lovas bőven több, mint 70 kiló, és hány férfi lovagol szerinted??? A férjem is versenyzett és 90 kilo, te olvasni sem tudsz vagy csak a lovakhoz vagy hülye? Szóval a továbbiakban kérem, lovaglásban kompetens emberek válaszoljanak. Köszönöm :D
2016. máj. 13. 14:09
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez az elsőnek ment, bocsika.
2016. máj. 13. 14:10
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Igaza van a kérdezőnek több ezer férfi lovas van és hiheted hogy nem mind 70 kilón aluli
2016. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Pontosan tudom hogy egy ló mennyi súlyt bír el, hiszen azért régen a lovagok teljes páncélban 100kilót jóval felülmúlták, de nagyon jóval. Így ki az aki nem engedne egy 70 kilós embert egy lóra felülni? Biztos megvan az oka, pl. eltört a lába fél éve vagy akármi. Nem a te retkes lovad, vagy netán már születése óta ismered a lovat? Mert akkor más. De gondolom nem lesz a válaszod.
2016. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
67%
A hivatalos >ajánlás< szerint a ló testömegének a 20%-a lehet a maximum. Tekintve, hogy az eddig élt legnagyobb ló másfél tonnás volt (sampson), igazából nem feltétlenül kell 73 kilós lánytól félteni a lovakat.
2016. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Azért azt tegyük tisztába h egy 70 kg os jó lovas,aki nem pattog,kifinomult stílusa van az még mindig jobb a lónak mint egy 50 kg os lovas mondjuk amelyik szétüti a hátát . Minden a lovagláson múlik meg a ló kötésén /testalkatán. Átlagos ló nem fog belehalni 70 kg ba,főleg ha az illető tud lovagolni. 90-100 kg ra már én is húznám a számat vagy legalábbis meggondolnám milyen lovat adjak alá,de egy jókötésű erősebb ló (pl egy sodrott) azzal is elmegy még csak nyilván nem sportcéllal.
2016. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
De a te lovad napi egy, max két lovas alatt megy, és felteszem, jó az ülésetek. Az iskolaló meg lehet, hogy napi 8-10 kezdő, csúszkáló, pattogó lovas alatt. És így már én se arra alapoznék, hogy mennyi a max, amit simán visz, hanem az alatti értéket mondanék be, ami felett nem vállalok vele lovast.
2016. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Én meg azt kérdezem inkább, hogy nem túlzás azon méltatlankodni, hogy más a saját tulajdonú lovára kit enged felülni?

Nem ismerjük a lova(ka)t, az előéletüket, esetleges sérüléseiket, nem tudjuk x kg lovas milyen tudással nem ülhet fel rá, hány órát dolgozik a ló naponta, stb. Inkább lefelé vigyék a súlyt, mint felfelé, így is elég nyomorúságos egy átlag iskolaló élete.

2016. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!