Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Cavalettinel rovidebb vagy...

Cavalettinel rovidebb vagy hosszabb szarat kell fogni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 13. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Helyzet adja . Akkora szármértéknek kell lennie,hogy tudjál felvételeket alkalmazni és 2 szár között tudd tartani a lovat viszont ne is akaszd meg a száját.
2016. máj. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mi az h tudjam tartani a KET SZAR KOZOTT? ES AZ hogy NE AKASSZAM KI A SZAJAT?
2016. máj. 13. 23:08
 3/14 anonim ***** válasza:

Bakker cavalettiztetnek és nem mondják el ezeket? Nem te kérdezted az irányítást is?


2 szár és 2 csizma között menjen rá a ló egyenesen. Magyarul a kezed kapcsolatban van a szájával,érzed a száron a zablát,pár deka súly van a kezed és a ló szája között,2 csizmád ráteszed az oldalára h ne kóvályogjon , így 2 szár és csizma között egyenes lóval mész az akadály közepére.

Ne akaszd meg a száját,azaz ne legyen olyan rövid a szár h túl sok kézzel túl erősen húzd neki,esetleg belerántsál a szájába mert akkor nem tudja magát eltolni és nem lesz sikeresen teljesítve a cavaletti vagy akadály.

2016. máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előre-lefelé engeded nyúlni, tehát semmiképpen nem veszed fel. Ez nem azt jelenti hogy hosszabb szárat kell fogni, hanem azt, hogy olyan szárat, amiből tudsz annyit engedni, hogy a ló előre-lefelé, függőleges előtti orral a szárhoz tudjon lépni.
2016. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De en kerdeztem az iranyitassal kapcsolatos kerdest is. :) hat nem nagyon mondtak el csak negdicsertek hogy milyen jol csinalom igy elsore.
2016. máj. 14. 13:39
 6/14 A kérdező kommentje:
De amugy ugye en konnyu ugetesben mentem vegig eajta de neha ugy ereztem mintha kiestem volna a ritmusbol pedig mikor vege volt mindig helyed labra erkeztem.
2016. máj. 14. 13:41
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehat legyen meg ugyancsak a kontaktus a szajaval viszont ne rantsam meg hirtelen es tamogassam a csizmaval. Gondolom ekozben elorehajto segitsegeket is kell adji derekkal/csipovel es fondolom "tartani" kell a fejet. Jol mondom?
2016. máj. 14. 13:42
 8/14 anonim ***** válasza:
A fejét csak annyira "tartsad" hogy érezd a kezeddel a szár másik végén a száját,ne lötyögjön a szár ,támaszkodjon,legyen meg a kezeddel a kapcsolat ,ha enged a ló,akkor te is engedsz neki könyökből előrébb nyújtod a kezed kissé. Ez érzésre pár grammot jelent ha jól "kézben van" a lovad. Másik kérdésednél a tanügetésről kérdeztél hogy lazulj el. Elsősorban a derekad legyen laza,előre-hátra mozgással fel kell venni a ló mozgását fenekeddel "törölgesd" a nyereg ülőfelületét. Rugalmas derék,vállak egyenesek hátul maradnak,nyitottak,könyököd az oldalad mellett ,lábszárak leengedve,zártan az oldalán,sarok lenyom,kéz mar fölött felállított öklökkel egymás mellett szorosan. Ez az elmélet kb de attól h ezeket olvasod nem fogod tudni,ha nem magyarázzák miközben csinálod nem fog menni .
2016. máj. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt😶😀
2016. máj. 14. 20:01
 10/14 anonim ***** válasza:
ÉN csak azt nem értem, hogy ha kb most engedtek el futószárról, semmit se mondtak el, már versenyre mégy, és cavaletti meg stb felett közlekeds, még mit keresel abban a lovardában, amelyikben? Értem én, hogy önbizalomnövelő ha folyton dícsérnek ,de ha közben meg semmit se tudsz, csak ülsz mint a biodíszlet, hogy hátha a ló megoldja, meg neten kérdezgetsz minke (holott ugyanezért másnak FIZETSZ!), az azért elég gáz...
2016. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!