Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy elengedjenek lovagolni?

Figyelt kérdés

3 éve lovagolok és az egyedüli vágtát tanulom. Az első esésemnél egyedül vágtáztam egy lovon (karámba)és a ló egyszer csak hirtelen megbotlott... de olyan szinten hogy én leestem. Senkinek nem lett komolyabb baja szerencsére (se nekem, se a lónak), de a szüleim nagyon megijedtek. Utána persze felültem egy másik lóra, mert őt inkább pihentették. Aztán kihagytam kb. 3 hetet hogy megnyugodjanak a szüleim, de utána újból mentem abba a lovardába. Hát nos most egy másik lovon voltam (aki nagyon szelíd). Megint megpróbáltam az egyedüli vágtát, pedig nem kellett volna. Be tudtam ugrasztani csak túl sok volt a csizma (mert ennél a lónál annyira sok csizma meg hajtás nem kell, de hát én ezt nem tudtam), na hát és bakolt. Oké utána még fent tudtam maradni egy kicsit de megint legurultam róla, a ló akár össze is taposhatott volna (nemsok hiányzott hozzá, de NEM TETTE) de a ló is megijedt. Gondolom ez a lónak is új lehetett hogy róla esett le egy kezdő, mert ez nála nem volt szokás. Utána felültem inkáb egy másik lóra ott nem ment annyira a beugrasztás na mindegy. Én a lovaglás hátralevő részében (5-10 perc) azt a lovat fogtam aki ledobott. És nem csináltam semmit (nem kértem, nem húztam magamhoz, nagyon még hozzá sem értem) de finoman a hasamhoz nyomta a fejét a hasamhoz, hát én anmyira meghatódtam és olyan jól esett... ♥♥

És most az itt a probléma,hogy szüleim nem engedik hogy lovagoljak, főleg ne itt (másik lovardát lehet megengednének). De nekem a lovarda és a lovak a szívemhez nőttek már és szeretnék itt maradni. ♥♥

Nem tudom hogy tudnám őket meggyőzni, légyszi ha van tippetek segítsetek



2016. máj. 15. 15:48
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja és a második esésemnél az oldalamra estem, szóval a csipőm fájt egy kicsit de nem volt vészes.


Annál inkább az esik jobban rosszul hogy a saját hibám miatt lehet nem is lovagolhatok....😢😢

2016. máj. 15. 15:52
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha 3 év lovaglás után tanulod az önálló vágtát és még azt se mondják meg, hogy a ló érzékeny a csizmára, akkor én is azt mondanám, hogy menj másik lovardába. Alap, hogy ha kezdőt új lóra ültetek, nem engedem, hogy nekiálljon vágtázni (még körkarámban sem) külső kontroll nélkül, pláne ha még érzékeny is a ló. A minimum, hogy az első néhány vágtára felteszem futószárra a lovast, földről beugrasztom, aztán már vágta közben megtapasztalja a lovas, hogy mennyi segítség kell a lónak a hajtáshoz, abból pedig már le tudja vonni, hogy mennyi segítség kell a beugratáshoz.

Szerintem a pénzetekre mennek. Keress inkább egy normális helyet, ahol minőségi oktatást kapsz, nem csak feldobnak és menj, majd valahol összeszednek. Tudom, milyen a lovakhoz kötődni, és nehéz váltani is (én is voltam hasonló helyzetben), de az épséged és a fejlődésed érdekében jobb, ha tovább állsz... És ne feledd, minden lóban megvan a szépség, csak meg kell találni, viszont ha nem a sajátod, sose kötődj hozzá túlságosan, mert bármikor elveszítheted. :(

2016. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Amugy igazság szerint előtte már vágtáztam fútószáron meg utána egyedül is meg már voltam is ezen a lovon, csak még nem vágtáztam rajta.

Köszönöm szépen a segítséget ;)

2016. máj. 15. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!