Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet ez? Baj?

Mi lehet ez? Baj?

Figyelt kérdés
Első lovam ezért meg ilyedtem :) télen volt még egyszer ilyen neki a lába: amikor kapartam a patáját el van ázva mert sok az eső és a V alakban ahol kapartam jött le a felső réteg, meg abba a kis "szigetben" is.Ez nagy gond? Nem hhelyezi a súlyát a hátsó lábára nem terpeszkedik semmi. Ja és ez caak a jobb első lábán van. És csak ma meg még egyszer télen. Ez gond lehet
2016. máj. 15. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Figyelj oda rá! Mutasd meg kovácsnak!

Az meg nagyon nem tesz neki jót, ha hosszú távon vizes helyen áll, patairhagyulladástól elkezdve csüdsömörön keresztül nagyon sok betegség okozója lehet. Fontos, hogy az állása (akár box, akár kinti fedett beálló) száraz legyen, ne vizesedjen a patája, lába.

2016. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nedves pata elkezd rohadni egy idő után,nem szerencsés.
2016. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a ,,kiázástól'' jön le a felső réteg, és igen, baj! Nagyon rosszat tesz a patának a tartós vízbenállás! Ezt vedd figyelembe! Mindenképp legyen neki egy fedrtt hely is (akkor is ha ridegtartásbsn van) ha a fedett hely minimum beálló nem elég száraz teríts oda a szokásosnál több szalmát! :)
2016. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
5*3 istállója van 2 kisbála szalma van ott. Nem áll egyáltalán vízben,soha sehol. A fű elszivja a vizet. Meg a kifutójában is van egy bála szalma. Nem is csak betonon van kint sem mert mondom nagy területe van. Nem áll egyáltalán sehol sem vízbe. Nem rideg tartásban van
2016. máj. 15. 22:35
 5/7 anonim ***** válasza:

*ijedtem

De amúgy elég nagy baj a vizesedés, sokat áll egy helyben? Attól is lehet.

2016. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Dehogy is áll egyhelyben. Soha. Mondom mindig szabadon van a legelőn és a kifutóban meg az istalloban ezek között éjjel nappal járkál. Ma megmutattam a kovácsnak azt mondta,h nem nagy baj mert ez csak a felső réteg,de figyeljek rá,hogy semmi ne sérthesse fel
2016. máj. 16. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha csak egy-egy kisebb darab válik le, az egyáltalán nem baj. Nagyobb baj, ha nyáron töredezik, szétesik a pata, olyankor gyakrabban kell áztatni, locsolni, olajjal v zsírral átkenni.

Legalábbis ha jól értettem a helyzetet, akkor nem egy konkrét réteg vált le a patájából...?

2016. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!