Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudok valamit tenni?

Tudok valamit tenni?

Figyelt kérdés
A szomszed öreg asszonyok tomik a pónim. Nem tudom,hogy mit adnak neki. Ha hívom a lovat jön de egyből megy vissza. Vanamikor mmár nem is akar jönni. Nagyon érdek lovacska az előző gazdáját fél óra alatt leváltotta rám. Azért mert lecsutkoltam és adtam neki egy répát. Mit tudnák tenni? A nyanyák az én szemembe azt mondják ,h félnek tőle és nem etetik. Semmivel!!
2016. máj. 24. 12:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha futó szarazom akkor meg megáll a kapujuk mellett.
2016. máj. 24. 12:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából semmit nem tudsz tenni. Beszélni kell velük, hogy álljanak le. Mondd meg nekik, hogy nem mindegy mit és mennyit kap a lovad, ugyanis problémákhoz, betegséghez vezethet, ha olyat kap, amit nem lenne szabad. Nyugodtan jegyezd meg nekik halkan, hogyha ebből kifolyólag orvost kell hívnod hozzá, ki fogod fizettetni velük.

Egyébként a futószárazásnál legyél határozottabb, küld előre. Párszor bepróbálkozik az biztos, de kösd le a figyelmét, amikor munka van.

2016. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi :) minden féle képpen meg fogom próbálni. És újra beszélni fogok velük.
2016. máj. 24. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha elég dagi, mondd meg nekik, hogy letolt a doki/kovács, hogy fogynia kell, mert ez rossz az inainak, szívének, stb. Hozd a nyanyákra a frászt. Vagy telepíts villanypásztort. Ha 25 V van benne, nem fognak rajta átmászni :D
2016. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tervben van a villany pásztor 😂 nem átmászik csak átnyúl. Ja és egyszer átjött anyunak szólni h én a lovat túl hajtom.(futószáraztattam fél órát)😂😂 ja és azt monda,h ha a gyerekek felügyelet nélkül vannak túl hajtják a lovat 😂 2 fángli abrak meg 3rekesz lucerna+széna egy napra így nem tudom,h hogy hajtana szét a lovat fél óra 😉 ha tudna a 3 órás terepekrol 😂😂ja és ma mikor oktattam a lovamat hajlásra beszelgetett a szomszédjával,h így a Pihe úgy a Pihe(lovam neve) NA ILYENKOR JÁR JOBBAN HA ARRÉBB MEGYÜNK. Kezeben volt a futószárazó ostor 😂
2016. máj. 24. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Valahogy kerítsd el azt a részt, ahol a nyanyák át tudnak nyúlni (például ha ki tudsz feszíteni egy szalagot vagy valami hasonlót, az talán már segítene valamit) de a villanypásztor lenne a legjobb.


(ismerősömnek volt hasonló sztorija, neki a kutyáját tömték mindenféle hülyeséggel, többek között CSOKOLÁDÉVAL - ami köztudottan mérgező a kutyának - ő többszörös felszólítás után csinált egy kis virágoskertet arra az oldalra, gondosan elkerítve :D aztán a kcsög szomszéd néha átdobott ezt-azt a kutyának. Ismerősömnek elege lett, fogta a lapátot, áthajította a kutya ürülékét a kerítésen a szomszédnak. Drasztikus végső megoldás, de bevált :D)

2016. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na ezt a lovam a mellettünk lévő szomszéd kutyával csinálta meg 😂 nem tudom,h ,h de át szart a szomszédba😂😂
2016. máj. 24. 20:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Ne tudjátok meg,h mire képes 😂 egyszer futószáraztatta az ismerősöm én meg figtan az ostort mert ideen kézben agaskodik meg ilyesmik. A tesom ült egy rekeszen ami a pályát választotta ketté. Elrantotta a ló az emberket és vagtazott tesóm felé. És átugrotta 😁😯😯😯 tobb mint 1m magasat egy 124 cm-es jószág 😂😂 nagyon ügyi
2016. máj. 24. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!