Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy taníthatom meg ugrani?

Hogy taníthatom meg ugrani?

Figyelt kérdés
Nem rég (1 hónap) vettük meg életem 1. lovát, nagyon aranyos, magyar félvér, de 60-70 cm-nél nem ugrik nagyobbat. Hogyan tanithatnam meg neki? Ha feljebb teszem az akadályt akkor kikerüli, megáll előtte. Amúgy nagyon cuki nem szemes, jó szándékú, nem bakkol, futoszáron szóra dolgozik... Nem ijedezős de ha latja hogy odamegyek es feljebb teszem az akadályt mar nincs kedve ugrani..🦄

2016. máj. 24. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Futószáron sem ugorja? Vagy szabadon? Egy kicsi hajtásra? Kicsi tényleg nagyon kicsi ostor,pálca,sarok?
2016. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek fogadj egy rendes edzőt ,mert lehet lovaglási hiba h mellémegy meg ellenszegül. Ezt te fentről nem fogod látni,csak egy szakavatott edző veheti észre és javíthatja ki a dolgot.Meg ugye az sem mindegy eddig ugrott-e az a ló vagy egyáltalán nem is volt vele csináltatva,hány éves ?
2016. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
8 éves kanca, GYEPOSZ versenyeken is részt vett ugrasban
2016. máj. 25. 07:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Na én ezt még soha nem írtam le, de ha eddig tudta és veled nem, akkor egyértelműen lovas hiba. Nem vagy elég felkészült és nem az akadályon átverés a megoldás, mert akkor rossz élményt hagysz benne, gyűlölni fogja. Hozzá értő segítségével, máshogy csak rontani fogsz a helyzeten, ez az igazság :(
2016. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Fogadj edzőt mindenképpen, mielőtt még nagyobb galiba lesz. Néha még az edzőnek is szüksége van edzőre.


pl: amikor én lovagolni tanultam egy csomószor kért minket az edző, hogy álljunk oda és nézzük, ahogy lovagol és ha hibát látunk, akkor szóljunk neki és fényképezzük/kamerázzuk le. ( csóri nem támogatott lovardákban sajnos nincs tükör)

2016. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!