Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat érdemes vennem?

Milyen lovat érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Galoppversenyzésre, vagy díjugratásra? Ha jól tudom az angol telivér a leggyorsabb ló az összes fajta közül és ez nálam a legnagyobb előny, és a díjugratásban is legtöbbször a német meg az angol telivéreket szoktam látni, vki tapasztalat az angol telivérről?

2016. máj. 30. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Telivér és telivér között nagy a szakadék. Sokat cibálnak le a galoppról,ami még menthető az átlovaglással akár ugróba is jó lehet ,de nem kell tőle sokat várni. Ami nem volt soha pályán,és csikó korától kezdve rendesen be van lovagolva,és kimondottan ugrásra van idomítva ,az esetleg többre viheti ugróban. De azért nem egy kimondott sportló, sportlovakban is sok telivérezettség van de az ugróversenyeket komoly szinten még mindig az oldenburgi,hannoveri,vesztfáliai stb nagyobb fajták uralják.
2016. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És melyik a jobb eredményesebb:oldenburgi,hannoveri,vesztfáliai?
2016. máj. 30. 21:04
 3/10 anonim válasza:
hannoveri
2016. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mind 3 jó,nehéz megmondani. Én egyed alapján dönteném el melyik fajtából válasszam ki a lovam. Viszont ami ezekből jó ló az drága,ha kevés a pénz akkor mindenképpen a telivér a legjobb választás.
2016. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Angol telivért fogok venni, mindenem a vágta és a galopp!:)
2016. máj. 31. 18:13
 6/10 anonim ***** válasza:
A telivérből is van, ami kimondottan military-ra van tenyésztve. Az a típus nagyobb, ugynúgy gyors, de szempont az ugróteljesítmény is.
2016. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia. Nekem angol telivérem volt és nagyon de nagyon szerettem viszont szerintem az ilyen versenyekre még nagyon jó a hannoveri. Én rengeteget látok versenyezni.
2016. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs annyi pénzem, hogy hannoverit, vagy oldenburgit vegyek, túl drága, max másfél milliót tudok áldozni, ebből magyar sportló, angol telivér, félvérek telnek ki
2016. júl. 4. 10:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Galoppra csak a telivér mehet, viszont ami már komoly szinten megy, az nem másfél milla, tehát max nyers lóra érdemes beruházni, az olcsó, és még bármi lehet. Díjugratásra komolyabb szinten viszont nem a telivért keresik, már 120-130 körül sem a legnépszerűbb fajta.
2016. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Galoppversenyzésre, vagy díjugratásra?"


Ez olyan, mint ha azt kérdeznéd, hogy milyen versenyautót vegyél? Forma 1 - es kocsit vagy rally - autót?


Attól függ, milyen versenyre szeretnél lovat.

Az angol telivér nem díjugrató ló.


Kétségtelen, hogy képes ugrani, de erre a megriasztott bikaborjú is képes.


A telivérek jellemzően sprint lovak. Futni tudnak ész nélkül, előre és gyorsan. Ugyanis erre születtek, és erre vannak kitenyésztve.

Inkább a lóversenyzés az ő pályájuk és nem a lovasverseny.


Díjugratásban csak elvétve láthattál bármilyen telivért.

Oda is speciálisan erre tényésztett fajtákat, hannoveri, oldenburgi, holsteini, német, holland, belga sportló, magyar sportló, kisbéri, furioso nort - star, magyar sportfélvér lovak a gyakoriak.


Már ha a tenyésztést és a genetikát nézzük. Persze lehet olyan ló, aki tud és szeret ugrani egyébként, mégse ez lenne a "feladata" tenyésztési szempontból. Láttam már painthorse lovat csodálatosan ugrani B3 nyitott - ban.....Tehát van kivétel.


De olyan nagy csodák azért nincsenek.

2017. jan. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!