Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sörényfonásnál ti mit csinálto...

Sörényfonásnál ti mit csináltok a kis babahajakkal, amik kilógnak?

Figyelt kérdés
Többnapos versenyekre megyünk, sokszor 6-7 lóval, ebből sok a gyereknek póni, kisló, muszáj futószáraznom, nem tudom őket naponta fonni, de a második napon már teljesen rendezetlenek... Díjlovaglásban nagyon ciki :D Általában az a vége, hogy 10 perc alatt kell átfonni kb a teljes sörényt, de utálatos ez a kapkodás... Valami trükk, ami bevált?

2016. máj. 30. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan trükk, amitől egy éjszakát normális állapotban kibír egy fonás. Vagy ne fonj azokra a számokra, amiker nem muszáj (ha már úgyis át kell feonni), vagy fonj egyszerűbbet - vagy fonasd be a kölykökkel :D (aztán majd feltűzöd/varrod, ahogy szoktad).


Én vastag fonatokat (dutch) csinálok nedves sörényből, felnyomom oldalra és odavarrom, ez így tart egy darabig, de másnapras szerintem ennek is vége lenne.

2016. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Díjlovaglásban mindenki fon mindenre :( Az utolsó shetland-pónit is, pedig annak nem sörény van a nyakán, hanem valami dzsungel-féle...
2016. máj. 31. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy csináld pókhálóra, az is szétjön este, de gyorsabban kész van
2016. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gumival fonsz vagy cérnával? Nem tudom mennyire vagy ugyes én lehet megtanulnam az utóbbit. Sokaig kitart ha jol van megcsinálva. Bogyózni szoktad? És azt befonod egyenként? Lehet jó lenne előtte este félkészre csinálni és akkor reggel csak a bogyókat a fonatokból feltűzni. Amúgy én ami kilóg pár szál azokat levágom, ha tobb marad ki akkor elrontottam. Egyébként a marjánál és a tarkójánál is nyírom. Amelyiknek dús a sörénye, azt meg szoktam tépni, van ilyen speckó olló mint a fodrásznál de sokszor csak a kezemmel csinálom. (Fogok egy tincset, felnyomkodom a szálakat és kitépem nem tudom eg mennyire volt érthető :D) és utána ritkítás után levágom kb 10 centisre max így sokkal konnyebb befonni
2016. jún. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hol gumizom, hol cérnázom. Bár újabban gumival, mert a cérnát is szétbombázzák egy idő után. Levágni én is láttam már pár embertől, de ugyanaz a bajom, mint a tépéssel: kinő, és akkor megint ott vagyok, hogy tele van az egész 1-3 cm-s kis darabokkal, amiket nem lehet belefonni.

Most a hajzselén gondolkodom, hátha az bejön. Bár a minap kipróbáltam, hogy ha megvannak a bogyók, slaggal agyonlocsolom, így szépen bentmaradtak. Bár lehet, hogy a jószág volt rendes, és nem macerálta :)

2016. jún. 11. 19:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!