Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kérdés? Súly kiló.

Kérdés? Súly kiló.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egyik póni amin lovaglok a 20%-a 48 kg és én 50 vagyok. :( akkor én már nehéz lennék neki?? 😯😯😯
2016. jún. 5. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem fog belehalni.
2016. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyobb ló nincs?
2016. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez magyarán lefordítva annyit tesz, hogy te a 10kg-s hátitatyóval még vígan elszaladgálsz, de ha anyu beletesz még egy almát, már nehéz? :)
2016. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez a 20% egy nagyjábóli érték, amit a ló tartósan tud vinni károsodás nélkül. De ez a ló felépítésétől, zsír/izom arányától, általános kondíciójától, a lovaglás mennyiségétől és leginkább milyenségétől is nagyban függ.


Azt azért kalkuláljuk bele, hogy te vagy 50, és még 5-10 a nyereg.

2016. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez az, a ló felépítése, láb és hátszerkezete kora és egészségi állapota a döntő.

De az is biztos hogy felszereléssel együtt ha a súlyának 20%-ánál több a hordani való az nem jó.

Inkabb legyen nagyobb a ló.

2016. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsük el, hogy a pónikat is felnőttek lovagolják be. Ez a 20% nem szentírás, ez egy irányelv arra vonatkozóan, ohgy a ló tartósan milyen súlyt vihet. Tehát 2 hetente ráül azzal nincs gond például, de napi szinten már baj...
2016. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi. :) nagyon izmos a paci. Egyébként ha nehéz lennék neki akkor is bakolna meg ágaskodna alattam,ha rosz napja van? Nem mindig csinalja de néha
2016. jún. 5. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
A bakolás jelenthet jókedvet, de fájdalmat is. Az ágaskodás a feladat vagy az előrehajtás megtagadása, vagy túl erős szár következménye. Egyik sem "rossz nap"-nak tudható be, az esetek többségében vagy fogproblémát jelez, vagy a lóra nem illeszkedő felszerelést, egyéb fájdalmat, helytelen lovaglást.
2016. jún. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bakolni akkor szokott ha nem mey és hajtjuk szó szeri t ha csak hozzá érünk a pálcával akkor bakol. Agaskodni alattam egyszer ágaskodott terepen mert nagyon visszafogtam,nem engedtem gyorsan vágtázni
2016. jún. 6. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. A 70 kilót is vígan elviszi. 😃
2016. aug. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!