Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miben más western nyeregben...

Miben más western nyeregben lovagolni?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömhöz megyek lovagolni, de neki csak western nyerge van. A lovai angolba vannak belovagolva, egyedül a nyereg más. Én is angol stílusban tanulok. Tudnék western nyeregben lovagolni? Kell valamit máshogy csinálni, vagy pl. ugyanúgy könnyűügethetek, mint angol nyeregben? Nem fogok rossz szokásokat felvenni, mivel utána visszaülök angol nyeregbe a lovardában?

2016. jún. 12. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Máshogy ültet, inkább a ,,hátsó zsebeiden" ülsz, kicsit máshogy tudod a segítségeket adni, hosszabban van a kengyel, így a könnyűügetés sem annyira kifejezett.
2016. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz tudni westernben is normálisan lovagolni, ha maga a ló angol stílusban van lovagolva. Max. westernhez képest kicsit feljebb állítod a kengyelt.
2016. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
9 éve lovagolok, abból 8at angolban ültem... egyszer csak felültem westernbe, eleinte furcsa, de ha hozzászoksz, olyan lesz, mintha egy fotelben ülnél:D (persze ha jó a nyereg). 1 évig csak westernben ültem, de csak terepkre jártunk, arra sokkal kényelmesebb, sajnos én el is kényelmesedtem, mert úgy tpsztaltam, kevésbé kell lovagolni a lovat, hisz nem kell taranod, hogy egy kis megugrástól lecsúszol a nyeregről, a western rendesen ott tart a fenekeden:) azt mondanám, könnyebb abban lovagolni, de sajnos én sok mindent elhagytam, sinte csak utaztam a lovon. most állok vissza angolra, de ne aggódj, nem nehéz visszaszokni, olyan mint biciklizés:) visszaültem angolba, pár percig furcsa volt majd már tudtam h na most nem szabad lustálkodni:)
2016. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!