Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Alapszinten belovagolt ló....

Alapszinten belovagolt ló. Pontosan mit is jelent ez?

Figyelt kérdés
Mit "tud" egy alapszinten belovagolt ló? Nyilván mindegyik jármód... de még mit?
2016. jún. 26. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Kérdezd a gazdáját.
2016. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét ló csak hallottam már ezt a kifejezést de nem tudom pontosan mit jelent.
2016. jún. 26. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek kicsit mást jelent az alapszint. Pl van akinél az átengedő ló, mely elő van készítve a komolyabb feladatokra, van akinél azt jelenti, hogy elmegy mind3 jármódban, de mondjuk nem tud szépen támaszkodva közlekedni, nem ismeri a combravalót és egyéb alapfeladatokat illetve nem dob le.
2016. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez kb ugyanolyan, mint amikor valaki azt mondja, hogy "egész jól tudok lovagolni". Nyilván másként hangzik egy 10 éves kislány vagy egy 180 cm-n versenyző felnőtt szájából. Mást jelent, ha te akarod eladni és mást, ha te akarod megvenni a lovat.
2016. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magyar valóságban egy alapszinten belovagolt ló, pl. amiket annak hirdetnek, kb azt jelenti, hogy a ló megtűr a hátán, többé-kevésbé hajlandó jármódot váltani és amelyik szárat húzod, arra elfordul valahogy.


Én alapszintnek gondolom, hogy keresi a ló az ember kezével a kapcsolatot, könnyen vált jármódot, ismeri a félfelvételt, kulturáltan hajlítható legalább 20 m-es körön, elfogadható egyensúlyban lovagolható. alap hosszhajlításokat, illetve a legminimálisabbnál némileg komplexebb segítségeket érti.

2016. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a mélypont az volt, amelyik ló nem tudott ügetni, ha hozzáértél, robbant vágtába, és a felvételt az jelentette, ha izomból beleálltál a szájába. A gazdája meg közölte, hogy ő nem szeret ügetni, mert az kényelmetlen, de ha lefárastod a lovat akkor tud olyat amúgy. Ettől eltekintve jobbra-balra lehetett forgatni, de csak szárral, csizmára robbant vágtába.

De ettől eltekintve az átlag az volt, hogy három jármódban elközlekedett, és nem akart letenni, vagy legalábbis nem azonnal, csak akkor, ha valami "bonyolultat" kértem tőle, alapvető hajlításokat ismerték, de támaszkodni jellemzően nem is akartak, sőt, a szár elől inkább húztak elfele.

2016. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!