Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány eves lovat erdemes...

Hány eves lovat erdemes venni, milyen fajtát, es hol?

Figyelt kérdés
14 eves vagyok es 3 eve lovagolok. Nyugodjatok meg nem most akarok lovat najd sokkal kesobb csak azert kerdezem hogy tudjam . :)

2016. júl. 2. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire kell?

Azt gondolom hogy lovaglásra ,csak évek múlva még sok minden változhat hogy ennek a sportnak melyik ágát fogod űzni.

Ha kitudjátok képezni lehet egy fiatalabbat. De 4-5-7 éves lovat vegyél. Hát magyar sportló egy favorit mint a félvér és a lipicai is. De amúgy mennyi lesz rá? Mert akkor könnyebb fajtát mondani.

2016. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat meg sosem versenyeztem es azt is szivesen kiprobalnam, a dijugratast de igazabol hobbilo lenne a legjobb szerintem
2016. júl. 2. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Gidrán,angol telivér,holland melegvérű,esetleg fríz,stb.
2016. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Esetleg 2 éves Lipicai?

Tenyésztőtől és ugyebár Google a barátod ;)

2016. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hobbira kell én a Haflingit ajánlom.

Nagyon barátságosak, szépek, ha sportos alkat akkor jobban (nagyobbat) tudsz ugratni vele.

Nekem is Hafim van. Nagyon szeretem.


Kupectól, vásárba ne vegyél ;)

400.000- ért már találsz bobbat :)

2016. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te kérdezted a másik haflingis kérdést is?

Amúgy a lovastudásodtól függ, illetve a méretedtől. Kezdőnek valami iskolalovat vennék, 8-12 éveset, nem túl öreg, se nem túl fiatal, látott már egyet s mást. Ha az edződ szerint is készen állsz egy csikó belovaglására, vagy egy fiatalabb ló képzésére, esetleg hosszútávú versenyzési szándékaid vannak, akkor vagy egy teljesen nyers, 3-4 éve lovat vennék, persze ha van időd és energiád belovagolni! Egy csikó belovaglása nagyon nagy felelősség, nem árt ha van valaki aki segít. Ha alacsonyabb vagy, kb 160cm-ig, egy kisló, pl haflingi, fjord nem rossz ötlet, ha magasabb vagy akkor magyar sportló, kisbéri, ezeket a fajtákat érdemesebb nézegetni, mivel Magyarországon könnyen elérhetőek (talán a tisztavérű fjord nem, de láttam már jó képességű fjordxhucul keveréket is.

lovasok.hu-n, horsetrader.hu-n nézegethetsz, de csak leinformált helyről vegyél, ne kupectől, ha a hirdetés szövege tele van helyesírási hibákkal, esetleg nem megfelelő a megfogalmazás, én már elvesztem az érdeklődésem. Esetleg tenyésztőnél, ismerősöknél érdemes lovat nézni, lehetőleg az adott megyében, nem éri meg az ország másik feléről elráncigálni a lovat egy 6 órás út keretében, amiről később kiderül, hogy sánta/kehes/stb...ismerősömék jártak már így, ló-nézéshez érdemes vinni egy edzőt, orvost, lovakhoz értő embert.

2016. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!