Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pihenőn lévő ló takarmányozása?

Pihenőn lévő ló takarmányozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 5 éves telivér kancám van, ínsérülés miatt még kb egy hónapig pihennie kell. elég sovány, ezért adnék neki olyan takarmányt amitől hízik, viszont a munka hiányában nem szeretném hogy nagyon tele legyen tőle, nehogy kárt tegyen magában. A zab adagját is lecsökkentettem. Most napi 2x kap 1-2 maroknyi zabot. Kukoricát, lenolajat és árpát (darálva) jó lenne adnom neki? A normál esetben szükséges mennyiségekkel tisztában vagyok, csak a pihenő miatt aggódom.

A válaszokat előre is köszönöm :)



2016. júl. 5. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Emeld a széna adagját, akár ad libitum is kaphat. A kukorica fűt, hízlal, de pörget is. Kevés árpát adhatsz neki, len olajjal, vagy ha azt drágállod, akkor a sima lenmag is tökély, csak meg kell főzni (pár percig muszáj főzni, ilyen nyálkás trutyit ereszt, azzal együtt kell etetni), pihenőn lévő lónak az külön jót tesz amúgy, mivel síkosítja a beleket, segít megelőzni a bélsálpangás miatti kólikát, ami az álló lovat fokozottan fenyegeti, hiszen nem úgy működik a perisztaltikus mozgása.

Összességében én a lenmag+sok széna kombót mondanám, de nem írtad, most mennyi szénát eszik, tehát, hogy a mellett van-e szükség valamire, vagy azért lehet azt még hova emelni.

2016. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eddig is sovány volt? Mi a normális adagja?


Széna mindig legyen előtte, sose fogyjon el, attól hízik. Én a kukoricát feltétlen elhagynám, helyette árpát adnék és vitamint. A lenmag/olaj jó kiegészítő, de mehet a sima étolaj is, kókuszolaj, repceolaj, fokozatosan emelve, akát 2 deciig is. Hogy abrakból mennyit bír el idegrendszerileg, emésztésileg, az változó, én pihenő alatt is abrakoltam min 2x1 fángli zabot, árpát roppantva, áztatva, olajjal, marék lucernapellettel. Mellette ad libitum széna.

2016. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. júl. 6. 01:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha belefér a keretbe, én a Cavalor Strucomix originalt, mondanám, mi azt szoktuk adni, mert főleg rost van benne (amitől gömbölyödik), viszont fűtőérték alig. Szénát meg amennyit meg tud enni (lucernát ne...). De ha jól látta a doki, és tényleg csak 4 hét, akkor kapjon 1-1 marékkal, hogy elnyugodjon a lelke, hogy nem rosszból nincs kaja, egyébként meg széna.
2016. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!