Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki ismer ilyen eladó...

Valaki ismer ilyen eladó lovat/kislovat?

Figyelt kérdés
Már számtalan oldalon néztem, de eddig nem találtam. Tehát a feltételek: min 145 cm marmagas, herél vagy kanca (herélt előnyben), 7-13 éves, max. 200.000 forint. Első ló lenne, ezért könnyen kezelhető, jófejű, tanulékony lovat szeretnék. Hobbira esetleg későbbiekben díjugratásra lenne használva! Szín mindegy bár elsősorban ne szürkék legyenek, de természetesen azt is megnézem! Képpel!

2016. júl. 6. 01:21
 1/8 A kérdező kommentje:
jah és kérlek rosszindulatú kommentelők mellőzzenek!
2016. júl. 6. 01:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Megye? Nem hiszem, hogy egy 500km-el arréb lévő ló szóba jöhetne:P
2016. júl. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, Kisalfolf kornyeken
2016. júl. 6. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen árfekvésben telivér, vagy ügető lesz, ezek általában tanulékony, jófejű, erős lábakon álló, szívós fajták, viszont nagyon érzékenyek, emiatt a könnyen kezelhetőség nem minden esetben teljesül, viszont általában alap szintű ugró vagy díjlovs versenyekre elmennek simán. A herélt az értékcsökkentő tényező, ezért az tárgyalási alap lehet. Sok mást ebben az árfekvésben viszont ne is remélj, esetleg rakd félre a tartásra szánt összeget pár hónapig, és a megnövelt értékkel kezdj nézelődni újra. 300 körül már sok olyan lovat fogsz találni, ami megfelelne a kritériumaidnak.
2016. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszii a választ

asszem megfogadom :)

és amelyik lovak "pályáról jöttek le" azokat érdemes megnézni? de am telivéreket mért lehet ilyen olcsón kapni?

2016. júl. 7. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert pályán nme két ló fut, tehát baromi sok születik minden évben, viszont az első 1-2 futás után (néha már a tréning során) kiderül, melyik az, amelyiket egyszerűen nem éri meg tréningben tartani, és futtatni, mert nem hozza vissza a tartásának az árát sem, vagy csak kiöregszik, lesérül, stb. Ezek áron alul mennek el, mert még olcsón eladni is könnyebb, mint hónapokig tartani százezerért/hónap. Ráadásul mivel sok van, nem lehet drágán adni, hiszen a piac ilyen, próbálnak egymás alá menni, hogy mielőbb eladhassák a sajátjukat. Ez mondjuk egy kiváló minősítéssel rendelkező fríz fedezőménnél nyilván nem pálya, mert abból azért nincs annyi eladó példány éppenséggel.

Amúgy pályáról jövet mind a telivért, mind az ügetőt át kell lovagolni, nekem jelenleg pályáról jött lovam van amúgy, az első év elég szenvedősre sikerült, de mostanra jobban meg vagyok elégedve vele, mint az előző lovammal, az sportló volt, de hihetetlenül agyas, szemes, forrófejű.

2016. júl. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt
2016. júl. 8. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Kezdő lónak csak átlovagolt telivért ajánlanék, mert egyrészt egy kezdő eleve meg sem tudja becsülni, hogy az adott lóban mi a vérmérséklet/versenykörülmények közötti tartás miatti viselkedés, másrészt ha átlovagoltatja, máris elérte a 300 ezret, amiből olyan lovat tud venni, amit ki is tud próbálni előtte, ez a telivérre nem áll meg.

Nekem is pályáról van telivérem, atombiztos, de nyilván sok munkaórát tettem bele. Nagyon jó lovak, de kezdő olyan lovat vegyen, ami tisztességgel be van lovagolva és ki tudja próbálni (és még akkor is sanszos, hogy félrelovagolja). Én azt mondom, várj még, az a százezer nem olyan nagy összeg, annyiért már fogsz találni olyat, ami megfelel és egészséges is.

2016. júl. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!