Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szél lehet a baj?

A szél lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Lassan masfel eve h nalam van a lovam egy 6 eves magyar sportlo herelt:)

Mikor hozzam kerult ra par honapra a reggeli etetsnel arra lettem figyelmes h lovam bal szeme be van dagadva es nem tudja kinyitni konnyezett mikor nagy nehezen szetnyitottam neki nem volt semmi eltero ugy ertem semmi halyog nem volt rajta csak nagyon konnyezett.

Allatorvostol hoztam neki kenocsot 5 napig kellett neki kennem napi 3x elmult...

Aztan telen megint elojott mar idejeben elkaptam nem volt olyan veszes mint az elejen csak kezdodott megint akkot meg ugyan azzal a kenocsel kezeltem neki megint elmult...

Ma kimentem vele lovagolni terepre es mikor hoztam ki a karambol latom megint kezdodik a szeme also reszen kisse duzzadt megint a konnyezes de nyitva tartja csak erzekeny...azota mar beszereztem a masodik alkalom utana neki egy masik fajta kenocsot gondoltam jo ha van itthon es tudom neki kezelni...

Bekentem neki remelem elmullik :(

Nos az lenne a kerdesem hogy szerintetek mitol lehet ez? Igy visszagondolva mindig eros szelfujjas utana jelentkezik

Hogy erzekeny lenne a szeme mikor fuj a szel? Vagy belefujj neki valamit? Remelem holnap mar kijon az allatorvos mert mar egy hete konyorgok neki h jojjon mar oltsa be mert meg a masikat nem kapta meg :(

Megmutatom neki

De szerintetek mit csinaljak? Hogy tudjam elkerulni mert nem kezelni akarom hanem elkerulni az esetet

Vagy letezik ilyen lo akinek ennyire erzekeny lenne a szeme a szel miatt? Hogy tudnam elkerulni tanacsokat kerek koszonom elore is


2016. júl. 6. 20:28
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja es meg azt kihagytam hogy nem csak az egyik szemen jelentkezik

Az elso alkalomnal a bal szeme

Masodik es a mostani alkalomnal a jobb szeme ilyen!!

2016. júl. 6. 20:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Igem széltől lehet. Lehet, hogy érzékeny a szeme a hidegre (főleg ha közvetlenül belefúj a szemébe) és begyullad neki. Vagy nem poros az istálló mert az os lehet hogy vmi folyton belemegy neki esetleg vmilyen állat irritálja. Látatlanban ennyu remélem az orvos meg tudja mondani :)
2016. júl. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszod :)

Az istallojat mindig jol kiszeloztetem meg nincs is nagyon bent mindig kint csak akkor megy be ha nagyon meleg van es bent husol vagy ha esik az esso:)

Most reggel is bekentem neki mar szebb mint tegnap.Esetleg azt megtehetnem h mikor ilyen eros szel fuj teszek ra legymaszkot? Es az megakadalyozna h belefujjon neki valamit a szel!!!

2016. júl. 7. 10:14
 4/7 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy valami megszúrta/belement a szemébe? Szalma/széna?
2016. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom en nem lattam benne semmit
2016. júl. 7. 13:52
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagy volt benne csak mar kihozta a kenocs lehet
2016. júl. 7. 13:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy mindkét szemébe belement volna valami. Amúgy passzolom... Az enyémnek egyszer volt ilyen gennyes váladékozása, de kezelést követően nem tért vissza. Facebookon a lóbetegségek csoportban sok tapasztalt lovas van, sztem megér ott egy kérdést, de a dokitoknak is megereszthetsz egy telefont, hogy szerinte mitől lehet így látatlanban vagy meg is vizsgáltathatod vele közelebbről.
2016. júl. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!