Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugye a sima zablával nem...

Ugye a sima zablával nem bántom a ló száját?

Figyelt kérdés
Nyári unalmamban guglizgatok, és láttam egy olyan dolgot, hogy feszítő zabla. Valaki el tudná mondani, hogy mi az, és hogy mire való? És hackamore? Nem tűnnek ártatlan dolgoknak, olyat is olvastam az utóbbiról, hogy el lehet vele törni a ló orrát. Ez igaz? Egyből el is ment a kedvem a lovaglástól, mert arra tudok gondolni, hogy fájdalmat okozok neki (azt hiszem csikózabla, amivel én lovagolok, vagy mi). Nem vagyok egy erőszakos ember, az edző sokszor rám is szól, hogy határozottabban kellene. Az amit én használok, az nem fáj neki, ugye?
2016. júl. 9. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Fontos, hogy jó legyen a lóra a felszerelés, hogy a fogai rendben legyenek és ne legyen túl mosolygósra húzva a kantár. Ha ezek rendben vannak akkor már csak rajtad áll, hogy ne okozz felesleges fájdalmat a lónak.

Feszítő zablával és hackamore-ral islehet kíméletesen lovagolni, ha megfelelően használod és fordítva, csikózablával is lehet komoly fájdalmat okozni a lónak.

2016. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindennel lehet rosszat tenni a lónak,egy sima csikózablával is ha nem tudod kezelni,de ha tudja az ember mit csinál akkor egy hakamort is lehet humánusan ,fájdalommentesen használni. Feszítők durvábbak,hakamor az orrhátra fejt ki nagy hatást,ezek az eszközök profi kezébe valók csak pont ezért.. Az elég szomorú h sok pancser feszítővel meg nagykantárral vonogatja a lovat,de egy csikózablával nem tud puha kézzel lovagolni,de ez csak a dilletalizmus ,ha értesz hozzá és képzett vagy ,nem kínzóeszköz hanem munkaeszköz. Ha fakezű képzetlen lovas vagy akkor a csikózablával is rosszat teszel..
2016. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A világon mindennel lehet fájdalmat okozni, csikózablával pont úgy, mint kötőfékkel.


A feszítőzabla annyiban különbözik a csikózablától, hogy van karja, amibe becsatolsz egy láncot, ami a ló álla alatt fut. Ez a kar egyrészt megsokszorozza az szársegítséged erejét (adott hatáshoz kisebb erőt kell kifejtened), másrészt megfeszíti a láncot a ló álla alatt és a tarkóra gyakorol nyomást. Ez természetesen csak a fizikai hatásmechanizmusa, nem azért használjuk, hogy erőt fejtsünk ki, hanem hogy pontosabban tudjuk a lóval kommunikálni, hogy mit várunk tőle, adott esetben két zablával (a csikózabla fordít és emel, a feszítő lefelé hat és tarkót hajlít), tehát a gyakorlatban (ideális esetben) nem "erőről", hanem finom ujjmozdulatokról van szó.

A hackamore is így működik, csak ott nem a ló nyelvén hanem az orrhátán keresztül.

Hogy melyik eszköz mennyi fájdalmat okoz, az attól függ, hogy hogyan használják.

2016. júl. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Használj gumiszablát, az sokkal barátságosabb
2020. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindent lehet fájdalommentesen jól és fajdalmasan rosszul használni a hackamore pont zabla nélküli és egy kis hackamoral nem tudsz fájdalmat okozni eltörni az orrcsontját csak nagyon durva hackamorral lehet de ha rendesen használod az sem árt


A zabla a szájában alapból nem egy kényelmes dolog neki de ha jól használod akkot nem árt (mint minden más a lovaglásban)

2020. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!