Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kanállal adagoljam a...

Milyen kanállal adagoljam a tápot?

Figyelt kérdés

Vettem egy újfajta pelletet, amiből napi 30-40dkg-ot kell kapnia a lónak. Szeretnék egy adagoló kanalat, amivel könnyen ki tudom mérni. Főleg nagy méretűt találtam, de van két kisebb is:

[link]

[link]

Az elsővel számításaim szerint két kanállal kell adni, a másodikkal pedig valamivel kevesebb mint egy egésszel. Vagy nem jól számoltam? Tudnátok más, kisebb méretűt ajánlani?



2016. júl. 9. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Mérd ki egy zacsiban a pontos grammot digitális konyhai mèrlegen. Aztán nézz szét otthon, hogy miben fér el pontosan. Felesleges venni ilyet szerintem. Tejfölös pohár, kisebb nagyobb. Műanyag tál, amibe pont peremig ér, stb. Aztán legyen az a mérőkéd.
2016. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is a műanyag pohár vs méregetést szoktuk előadni :) Ez kb fél literes lesz :) Attól függ, mekkorák a szemek.
2016. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy lemérem a mennyiséget, aztán keresek valamit otthon, csészét, bármit és megjegyzem de akár meg is jelölheted hogy meddig ér benne az x gramm amit adni akarsz. Vehetsz mérőt is, de súlyra úgyis minden amit adsz, máshogy fog kijönni.

Amiket még használok azok a műanyag mérőkék, azokon általában ml-dl van megadva, azokon még könnyebb megjegyezni, illetve ha folyadékot is adsz, akkor máris nem kell méricskélned, mert azonnal látod.

2016. júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!