Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki aki tud lovagolni adna...

Maffin01 kérdése:

Valaki aki tud lovagolni adna nekem tanácsot?

Figyelt kérdés
Tudok lovagolni... Most megyek 7.osztályba.. 4. - es koromban beiratkoztam egy lányhoz lovaglást tanulni. Ő is csak a saját lovával a saját udvarában tanított.. Eléggé rosszul tanított.. Telt az idő és az egyik ismerősömnek lett egy lova.. Azon lovagolgattunk.. Megtanultam vágtázni először szőrén aztán nyeregben.. Sokáig szőrén ültem meg.. Aztán nem olyan régen lett rá nyereg.. Igazából télen lett.. És annyira kavarodtak a tudásaim , mert az ismerős teljesen mást mondott mint a tanárom.. És a kérdésem: Nem mindig jön össze az, hogy ritmusra ügessek..( könnyű ügetés) Segítsetek..nm mindig érzem a ritmust.. Hogy gyakoroljam..Most azt tervezem lovardába iratkozok..

2016. júl. 10. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el egy rendes lovardába, ahol (remélhetőleg) szakmailag felkészült edzők megtanítanak majd lovagolni. Sok sikert!
2016. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én vágtázni még nem tudok, de ügetni már egészen korrekten. Könnyűügetésnél nekem ugye mindig azt mondták, hogy nem is kell nagyon emelgetned magad, mert "kidob a nyereg" mivel hogy úgy mozog a ló. De van egy ló akinél ez lehetetlen lenne, mert alig alig mozog és én először mindig néztem a lábát és úgy emelkedtem, aztán utána kezdtem már érezni mikor lép, aztán most azt gyakorolom hogy azt is meg tudjam állapítani vakon hogy helyes lábon ügetünk e... gyakorlás, gyakorlás, és egy JÓ EDZŐ!!!
2016. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék goromba lenni, de szerintem a könnyű ügetés ritmusát a legkönnyebb felvenni. A lényeg, hogy ha körön mész, mindig amikor a külső első lábát teszi le (tehát jobb körön a bal első, bal körön a jobb első) lábára ülj le. Akkor amikor leteszi azt lábát. Ezt olyankor is érzed, ha a ló totyog vagy ha lendületesen üget alattad.

Talán zavarhat, ha ügetés közben, mikor emelkedsz, sokan a kezüket is emelik a csipőjükkel együtt, de az nem jó. A kezed maradjon lent a ló marjánál, akkor is ha te épp kiemelkedsz a nyeregből. Ha lóbálod közben kezed, talán könnyebb kiesni a ritmusból. lletve csizmád folyamatos egyenletesen szoritsd a ló oldalához, akkor, amikor te leülsz a nyeregbe. Ha a ló "harmónikázik" tehát hol rövidebbet, hol hosszabbat lép, bizony nehéz egy ütemben tartani a lovaglást. De sajnos ez íg leírva nem sokat ér, jó eddző ezeket mindd el kell, hogy magyarázza, de igazából csak TE fogsz ráérezni a dologra!:) 9 éve lovagolok, nem eddzőnél kezdtem, de jártam évekig eddzőhöz, eleinte azt sem tudtam mirőlbeszél, csak próbálgattam csinálni amit mondd, de igazán csak akkor értettem meg, miért is jó, h azt csinálom, mrt egyszer csak sikerült, ráéreztem, és csodák csodájára azt csinálta a ló, amit az eddzőm várt... bocsánat a hosszú monológért, a lényeg, hogy szerezz JÓ eddzőt, és ne légy türelmetlen! Pláne, ha ahogy leszűrtem, még nem sok ideje jársz lovagolni... én is tapasztaltam hogy minden helyen mást mondtak, ahova jártam. Ezért is végül ÉN érzek rá és én jövök rá, hogy hogyan is kell... lentről könnyű magyarázni:D Na meg nagyon sok műlik azon, mikor milyen lovon ülsz... egy állandó lovon könnyű megszokni, de mindig más lovon majdnem mindig máshogy kell lovagolni... az lap természetesen ugyanaz, de nem m1 mennyire érzékeny a szája, csizmát milyen erősen kel haználni stb...

sok sikert:)

2016. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!