Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügető első lónak?

Ügető első lónak?

Figyelt kérdés

Mennyire jó ötlet ez?

Igaz, hogy a telivéreknél kevésbé "idegbetegek"? (Természetesen megértem, hogy ez egy elég kemény sztereotípia róluk is, de valljuk be, van némi valóságalapja.)



2016. júl. 11. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Fajtája alapján nem lehet megítélni egy lovat. Attól hogy telivér lehet jó idegrendszerű és nyugisabb. Tény hogy fajtájánál fogva menősebb de meg lehet fogni. Pláne pályán terepre meg kérj meg egy tapasztaltabbat hogy járjon el vele egy darabig amig normalizálódik vagy esetleg amig te leszel olyan szinten hogy megfogd.

Visszatérve.

El kell menni megnézni a lovat. Ki kell próbálni.nagyon fontos hogy első lónak olyqt válassz, aki nem elrohanós, teljesen belovagolt(tehát ismerje az alapokat hibátlanul), segítőkész, jó fejű és idegrendszerű legyen. A fajta mellékes :)

2016. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, magam is ismerek iskolalóként működő pályáról lejött telivért. Csak mintha hallottam volna olyat, hogy bár versenyló-versenyló, az ügető mégsem annyira kilométerhiányos, náluk inkább a vágta okoz nehézséget. Persze, megnézem majd.
2016. júl. 11. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Így ne vállald be. Nekem ügetőm van, nem futott sose, de 'km-hiányos' :P Türelem kell hozzá, kitartás, és rengeteg tapasztalat. Úgy kell elindítani, ha még nincs átlovagolva, mintha egy nyers csikó lenne.
2016. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ügetőm van és imádom, de... SOHA többet nem vennék ügetőt. Hihetetlenül nehéz velem egy teljesen másik világ.

Imádom, de ezrediknek sem, nemhogy elsőnek :)

2016. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ügetőm van per pill, de semmi gond nincs vele. Nem km hiányos, ha megfelelően van mozgatva, abszolút tanulékony és figyelmes, kedves, aranyos lovacska. De azt viszont be kell ismerni, hogy az első bő egy év még külső segítség mellett is szenvedősre sikerült.
2016. júl. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van azért ügetőben is bolond. Egy jól átlovagolt telivérrel jobban jársz .
2016. júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha átlovagolt, akkor teljesen mindegy a fajtája, mert az adott lovat kell nézni. Kvázi nyers ügetőnél, telivérnél nyilván szintén, de ha felmerül ez a kérdés, nem biztos, hogy tisztában vagy azzal, amivel a lovak átlovaglása, versenymúltja jár.

Én vennék újra pályáról telivért magamnak, mert nincsenek úgy elrontva, mint a 3-400-ért kapható hobbi félvérek többsége és olyannak lovagolod be, amilyennek te szeretnéd, nulláról, de tény, hogy kell hozzá idő, türelem, meg némi tapasztalat sem árt.

Egyébként igen, alapvetően nyugodtabbnak tartják őket a telivéreknél. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy kevésbé érzékeny, többmindent tolerál.

2016. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 ügetővel volt dolgom (hobbilovasként),az első totál őrült volt,el is adtam egy év utánn(az uj gazdi kocsikázik vele úgy semmi gond,csak a lovaglás jött be neki úgy látszik...)A másik viszont haláli jó fej(mén létére) már 6 éve együtt vagyunk,pedig ő is pályról jött.Simán minden lelki nyugalommal fel tudok ülni rá még 1 hét állás után is.Egyedül is lehet vele terepre menni,kancákkal együtt fedelesben lovagolni,nem bakolós nem elrohanós,hobbi szinten 1m-ig ugrik is.Viszont a vágtával gondok voltak,és a legtöbb sose fog olyan tisztán vágtázni mint egy "rendes ló" erre készüj fel.A támaszkodás és az új egyensúly kialakítása is sok időbe tellik.Szóval bár én is imádom az enyémet mégegyszer nekem nem kellne ez az "átlovaglós-tortúra",következő hobbylónak mindenképp innkáb egy "kulcsrakész" lovat vennék-főleg ha Isten is úgy akarja- addigra már bőven 40 felett leszek,nemigazán lenne kedvem-türelmem hobbistaként(akinek ez a szakmája az persze más) ehhez,nomeg az ember veszélyérzete is más lesz már, mint huszonévesen....De amit még elmondanék,hogy a pályáról lejött ügető nagyjából teljesen lutri,lehet,hogy jófej(de akkor is ok a munka vele),de simán lehet,hogy teljesen idegbeteg,és semmivel se tudod már arra se rábírni,hogy vágtázzon(különösen ha idősebb és sokat dolgozott ügetőként).Ezek meg ugye amikor megveszed a pályán nem derülnek ki,csak hetekkel/hónapokkal később...
2016. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Azóta meg tudtam nézni egy sportfélvért is, inkább rajta gondolkodom, ha már így adódott hogy van választási lehetőség.
2016. aug. 15. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!