Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló a lovardában aki...

Van egy ló a lovardában aki nehezen kezelhető, de ő nekem a kedvencem. A többi lent?

Figyelt kérdés

A lórol annyit hogy egy kicsi paciról van szó (140-150 cm) de nagyon gyors.Boxban nyugott tűr mindent lábait adja zablát simán beveszi,de a gondok itt kezdődnek.Ez után hihetetlenül dúrva zablarágásba kezd,egész lovaglás alatt hallom ahogy rágja.Mintha ideges is lenne mert nagyon durván és gyorsan izzad,megállásnál gondok vannak vele,ha meg szeretném állítani persze nem rángatva hanem érzéssel,nem áll meg hanem hátrafelé megy,ha meg inditom akkor meg hirtelen indul és gyorsan,+ vágtában "levágja a fejét",dobálja meg néha ugrál is.Kemény fejű.

Nemrég amikor felszálltam rá,lefeküdt(??).

Szerintem nem lett jól belovagolva,valamit nagyon elronthattak vele.Próbálkozok vele,mostanában javult is ez a megállás dolog,nem olyan rossz mint régen de nagyon érzéssel kell csinálni vele mindent.A legkissebb szárjelzésre is regál.De tényleg a legapróbbra is,figyeltem.

Kérdésem mit lehet tenni a fejrángatád ellen?(Megjegyzem hogy nem rángatom a száját a szárakar se húzom össze vissza)

Nem tudom miattam van e mert a többi lovom is úgy lovagolok mint ezen de egyik se mutatott még ilyen dolgokat.


2016. júl. 11. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha meg akarod állítani, de elkezd hátrafelé menni, akkor mégis kicsit durvábban húztál bele a szájába, mint akartál. Edző mit mond? Pláne arra, hogy lefeküdt?
2016. júl. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem mert tényleg nagyon finoman próbálok vele megállni,hiszen mondom a legapróbb jelre is regál.

Semmit nem mondott.Ez a ló "ilyen" de szerintem valamit elrontottak vele a belovaglásánál,de nagyon.

2016. júl. 12. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel iskolaló, így igazából mindegy, te mit csinálsz, ott van rajta még n+1 lovas, aki úgy rángatja, ahogy nem szégyelli. Nem feltétlenül lett rosszul belovagolva, az után is el lehet egy lovat rontani, az edző(k) felelőssége lenne, hogy figyeljenek a lovaikra, és azokoktatásra alkalmas állapotban maradjanak. Ennél ez láthatóan nem teljesül.

Ha rángatja a fejét, kitartó szárhoz zárd oda a csizmád, figyelmeztesd, hogy ez nem tűrt viselkedés. De igazából a ló már-már pánikszerű tüneteket produkál lovas alatt, láthatóan feszült és ideges, első lépésekben én már nem is lovas alatt próbálnám korrigálni, valami komoly stressz érhette.

Amíg iskolalóként tartják, és nem veszik ki a mindennapos munkából, igazából ez nagyon jobb nem lesz, az az igazság.

2016. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazad lehet utolsó.Szomorú,de próbálok akkor legalább rendesen lovagolni rajta.
2016. júl. 12. 23:42
 5/7 anonim ***** válasza:

A fejrángatás ellen lekötőszárat, segédszárat, martingált lehetne rá rakni, de könnyen meglehet, hogy nem viselné el magán, megőrülne ha lekötnék a fejét. Mindenképp beszélj az edződdel. Ha az izzadást és a zablarágást idegesség okozza, próbálkozz megnyugtatni, beszélj hozzá, még a bokszban, simogasd, jutalmazd. Lehet, hogy egyszerűen sokként éli meg a lovaglást. Ha nagyon nem megy a nyugtatás, próbáld ezt:

[link]

Vagy másfajta zablát.

2016. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm majd próbálkozom.

Amúgy gumis zablája van.

2016. júl. 14. 22:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbálj ki valami erősebbet, 2xtörtet, vagy vékonyabbat.
2016. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!