Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit és, hogyan? Kezdő lótartón...

Mit és, hogyan? Kezdő lótartónak segítség!

Figyelt kérdés

Vettünk egy 7 éves Magyar félvér kancát.

168cm magas. Eddig leginkább fogatban hajtották, de be is van lovagolva ( ültem rajta, kipróbáltam ,engedelemes aranyos "megfelelő ló" ),én lovagolni, edzeni ,gyakorolni, vettem meg ,. haladó lovas vagyok, kisebb-nagyobb akadályokat már ugrottam is :) .a lovat gyakorolni szánnám (mert elég messze lakunk a lovardától ahová járok) . Amikor megérkezik az első hónapban szeretném megismerni , pályán lovagolni, kapcsolatot kiépíteni vele utána már kisebb akadályokat is szeretnék vele ugratni és terepre járni . Kérdésem az lenne, hogy egy átlagos, minden nap lovagolt lónak miből és mennyit kell adni ,hogy jó kondícióban és egészségben legyen?

fontosak lennének az arányok ( lehetőleg kg.-ban megadva) és ,hogy mikor mennyit! :)

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2016. júl. 23. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fontos megkérdezni, hogy eddig mit és mennyit evett, ez iránymutató meg ha lehet (akár az előző helyről vásárolva 1-2 zsákkal), ugyanazt kell etetni és onnan átállni, ha változtatni szeretnél. Elég nagy változás a költözés, nem kell rögtön a kaját is cserélni. Mi itt Cavalort etetünk, én tradition mix-et adnék, először 2*650g-ot (2 fándli). Ha van a közelben takarmánybolt, őket is érdemes megkérdezni, ezek a kevert kaják általában jók, és ott tudják is a visszajelzésekből, hogy melyik mennyire fűt vagy hizlal. De egyébként széna, idényzöldség/gyümölcs minden mennyiségben :)

De egyébként sajnos nehéz így tanácsot adni, mert nagyon lófüggő. Van, aki 3 vödör zab mellett is csak ásítozik, és van, akinek 2 marék is túl sok... Nekem a 25 lóból nincs két olyan, aki a 6féle kajából ugyanazt és ugyanolyan mennyiséget enne...

2016. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden ló máshogy hasznosítja a takarmányt. Ami alap, az a széna, ami egész nap legyen előtte, sose fogyjon el. Az én lovam bálából eszik, neki egy 160-as jó körbála széna másfél hónapra elég, néha kettő, attól függ.

Az abrakolás nagyban munkafüggő is, ha alapból adsz neki 1-1 fánglit reggel-este, meglátod majd a reakcióját, kondícióját. Én zabot és árpát etetek vegyesen (2 fánglit etetésenként), roppantva, mellé 1 dl olajat kap és egy kis lucernát. Az összetevőket lehet variálni, kis kukorica, táp, lenmag, maccs, a lehetőségek száma végtelen. A lényeg, hogy a kondíció jó legyen, a ló pedig annyi és olyan munkát kapjon, amit igényel (energia és izmoltság tekintetében).

2016. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyan azt, ugyan annyit és ugyan akkor add, mint az előző gazdájánál.
2016. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Sokat segítettetek :)

és igen az előző gazdájától hoztunk a takarmányából és most szépen elvan :)

legelészik, szénát akkor eszik amikor szeretne ( ki van neki téve egy körbála és abból eszeget) abrakot pedig : 2:1 arányban kap kukoricát és zabot (kevesebb kukorica több zab)

pontosan úgy etetjük mint az előző helyén! :)

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 26. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapból egy lónak nem kell kiegészítő takarmány. Ismerősömnél a 2 ló csak szénát kap napi 3x és semmi mást. És a lovak nem elhízottak, nem soványak, nem betegek, teljesen jól néznek ki, lovagolni lehet rajtuk, egyszóval jók. Az én lovam így van etetve:

-mindig van előtte egy vala széna

-napi 3x kap abrakot (zab, korpa, árpa)

-munka után kap munka utáni tápot, lenmagolajat, fokhagymát heti 1x tojássárgát

2022. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De igen, úgy etetsd ahogy az előző helyen, de ha valami hiánya van akkor fokozatosan szoktatsd. Előző voltam
2022. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!